• info@ramzarz.info
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۲

ریپل هم پلتفرم و هم ارز دیجیتال به حساب می‌آید. دلیل محبوبیت و شناخته شدن آن نیز شبکه پرداخت دیجیتال آن است. ریپل، کریپتو کارنسی مختص به خود را دارد، پلتفرم آن متن باز است و هدف طراحی آن این است که تراکنش‌ها را سریع‌تر و ارزان‌تر انجام دهد. معامله و ترید کردن روی ارز ریپل با استراتژی‌های متفاوت، قلق‌ها و ترفندهای خود را دارد؛ این که چه زمانی صبر کنید و معامله نکنید، چه زمانی را بلندمدت روی ریپل سرمایه‌گذاری کنید و چه زمانی معاملات کوتاه‌مدت انجام دهید. در این مقاله از سایت رمز ارز سیگنال‌های ریپل ربات اسمارت ترید را بررسی می‌کنیم.

برای دریافت سیگنال ریپل کلیک کنید!

ریپل چیست؟

ریپل یک شرکت بزرگ آمریکایی است که شبکه ریپل و ارز دیجیتال XRP یکی از محصولات آن محسوب می‌شود. شبکه ریپل یک پروتکل متن باز است که برای انجام تراکنش‌های سریع و ارزان طراحی شده است.

برخلاف بیت کوین که به عنوان یک سیستم پرداخت همتا‌به‌همتا طراحی‌شده، Ripple برای انجام تراکنش‌های بین‌المللی در سراسر جهان ایجاد شده است. در شبکه Ripple می‌توانید ارزهای فیات و انواع ارزهای دیجیتال را با یکدیگر مبادله کنید.

شبکه ریپل، رمز‌ ارز مخصوص خود به نام XRP را دارد که می‌تواند در پلتفرم خود مورد استفاده قرار گیرد و با هر ارز یا دارایی دیجیتال قابل تعویض است؛ اما استفاده از XRP مستقل از شبکه ریپل است. برای انجام یک مبادله جهانی بین ارزهای مختلف نیازی به XRP وجود ندارد. بنابراین، ارزش شبکه ریپل در رمز ارز XRP نیست، بلکه در خود شبکه و توانایی آن برای انتقال سریع دارایی‌ها، در سراسر جهان است. در واقع می‌توان گفت این شبکه به عنوان رقیبی برای سیستم‌های پرداخت موجود مانند سوئیفت (Swift) عمل می‌کند.

ریپل در سپتامبر سال ۲۰۱۲ (شهریور ۱۳۹۱) با نام OpenCoin و با هدف ساخت شبکه پرداخت و مبادله (RippleNet) بر روی یک پایگاه داده و دفتر کل توزیع‌شده به نام XRP Ledger تاسیس شد. نام آن یک سال پس از فعالیت به Ripple Labs تغییر یافت. 

اکثر فعالان حوزه رمز ارزها تصور می‌کنند ریپل و XRP با هم یکسان هستند و کاربردی مشابه دارند؛ اما این دو محصول با یکدیگر متفاوت هستند و کاربردهای متفاوتی دارند. XRP یک ارز دیجیتال است، در حالی که ریپل یک شرکت انتفاعی است که به ترویج استفاده و توسعه XRP، نرم افزار پشت آن (XRP Ledger) و بسیاری از پروژه‌هایی که هدف آن‌ها تسهیل انجام تراکنش‌های جهانی است، می‌پردازد.

در حال حاضر شرکت ریپل دارای سه محصول اصلی به نام‌های xRapid، xCurrent و xVia است. تمامی محصولات شرکت ریپل بر روی یک پلتفرم پرداخت به نام RippleNet قرار دارد. شهرت شبکه ریپل بیشتر به خاطر پروتکل پرداخت دیجیتالی آن است تا رمزارز XRP. ریپل به عنوان یک پلتفرم توزیع‌شده، همتابه‌همتا و متن باز عمل می‌کند که بستر انتقال هر نوعی از پول مانند دلار، لایت کوین و بیت کوین را فراهم می‌کند.

برای خرید ربات اسمارت ترید کلیک کنید!

سیگنال‌های ریپل ربات اسمارت ترید

ربات اسمارت ترید یک ربات دستیار ترید است که سیگنال‌های ورود به معامله را با استفاده از ۳۲ شاخص و اندیکاتور قوی که در آن برنامه‌نویسی‌شده، صادر می‌کند. همانطور که اشاره کردیم این ربات یک ربات دستیار ترید محسوب می‌شود، یعنی فقط نقطه ورود به معامله را مشخص می‌کند ولی حد سود و حد ضرری را تعیین نمی‌کند. در این شرایط می‌توانید با استفاده از استراتژی شخصی خودتان عمل کنید و یا زمانی که ربات سیگنال معکوس داد از معامله‌تان خارج شوید. در ادامه تعدادی از سیگنال‌های ربات را بر روی ارز ریپل بررسی می‌کنیم.

سیگنال ریپل ربات اسمارت ترید سیگنال ریپل ربات اسمارت ترید

 

اگر با ربات معامله‌گری ترید و معامله می‌کنید (مخصوصا اگر ربات دستیار ترید باشد)، حتما در نظر داشته باشید که استفاده از ربات به تنهایی کمکی نمی‌کند. مواردی از تحلیل تکنیکال است که اگر در معاملات خود آن‌ها را لحاظ کنید، درصد ریسک‌تان به شدت کاهش پیدا می‌کند.

به عنوان مثال، در نمودار دوم اگر دقت کنید ربات یک سیگنال خرید قوی داده است که روند بعد از آن رشد بسیار زیادی کرده است و اگر بر روی این روند سوار بوده باشید، سود بسیار خوبی نصیب‌تان می‌شود.

شناسایی روند در تحلیل تکنیکال و این که در چه روندی هستید، بسیار حیاتی است. 

در کل سه روند وجود دارد، که عبارت‌اند از: 

۱-روند صعودی

۲-روند نزولی

۳-روند خنثی

در روند صعودی سقف‌ها و کف‌های نمودار بالاتر از یکدیگر ساخته می‌شوند. در روند نزولی سقف‌ها و کف‌ها پایین‌تر ساخته می‌شوند و در روند خنثی و ساید سقف و کف‌ها به صورت استاتیک است؛ یعنی نه بالاتر ساخته می‌شوند و نه پایین‌تر. اگر در کنار استفاده از ربات بتوانید روندی که در آن موقعیت بازار است را شناسایی کنید، می‌توانید از ورود به معامله‌هایی که ریسک بالایی دارند جلوگیری کنید.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما