• info@ramzarz.info
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۲

ربات معامله‌گری اسمارت ترید در دسته ربات‌های دستیار ترید در مجموعه رمز ارز قرار دارد. می‌توانید از این ربات در کنار استراتژی شخصی‌تان به عنوان ابزار کمکی استفاده کنید و درصد اطمینان و برد تریدهایتان را بالا ببرید. در این مقاله قصد داریم چند نمونه سیگنال‌های بیت کوین ربات اسمارت ترید را تست و بررسی کنیم و ببینیم که چه زمان‌هایی در چه روندهایی سیگنال‌های ربات موثق‌تر و درست‌تر است.

برای دریافت سیگنال بیت کوین کلیک کنید!

نحوه سیگنال دادن ربات اسمارت ترید

قبل از این که بخواهیم سیگنال‌های ربات اسمارت ترید را بر روی بیت کوین بررسی کنیم، باید با نحوه سیگنال دادن این ربات آشنا شوید و ببینید که برای ورود به معامله از چه ابزارها و شاخص‌هایی استفاده می‌کند.

در علم تحلیل‌گری و تکنیکال ابزارهای بسیاری برای بررسی کردن چارت و نمودار قیمت دارید. ساده‌ترین سبک تحلیل، سبک کلاسیک است. در این سبک معاملاتی که اکثر تریدرها در بدو ورود به بازارهای مالی با آن آشنا می‌شوند، با استفاده از مناطق حمایت و مقاومت (چه از لحاظ استاتیکی و چه از لحاظ داینامیکی) به بررسی نمودار در شرایط حال حاضر می‌پردازند.

اکثر ابزارهایی که در تحلیل کلاسیک از آن‌ها استفاده می‌کنید، از جمله اسیلاتورها و اندیکاتورها و همچنین خطوط فیبوناچی، برای شرایط حال حاضر، نمودار را مشخص می‌کند و فقط دسته کوچکی از ابزارها می‌توانند توانایی پیش‌بینی قیمت‌ها را داشته باشند؛ که البته آن هم تارگت‌های کوچکی را مشخص می‌کند. حتی علم نوین پرایس اکشن نیز می‌تواند فقط شرایط حال حاضر نمودار را برایتان مشخص کند.

ربات اسمارت ترید از ۲۳ شاخص دقیق تحلیل تکنیکال استفاده می‌کند که می‌تواند توانایی فورکست و پیش‌بینی نمودار را داشته باشد؛ فقط در سبک تحلیل‌گری الیوت توانایی پیش‌بینی نمودار را دارید، که البته ترید کردن با این سبک معاملاتی مشکلات خاص خودش را نیز دارد. احتمال اشتباه کردن در این سبک تحلیلی زیاد است و در نتیجه باید ابزارهایی را در کنار تحلیل‌تان استفاده کنید که بتواند درصد خطای خود را پایین بیاورید. ربات اسمارت ترید سیگنال‌های دقیقی به عنوان یک ربات معامله‌گری دستیار ترید در اختیارتان قرار می‌دهد.

اسکلپرها

ربات اسمارت ترید یکی از بهترین و دقیق‌ترین ربات‌ها برای اسکلپرها است. از آن جا که معامله کردن بر روی بیت کوین کارمزد و اسپرد نسبتا زیادی دارد، در نتیجه تعداد زیادی از معامله‌گرها در تایم‌های کوتاه‌مدت بیت کوین فعالیت می‌کنند. معامله کردن در تایم فریم‌های کوتاه‌مدت ریسک زیادی دارد؛ برای این که بتوانید ریسک‌تان را مدیریت کنید، می‌توانید در کنار استفاده از استراتژی شخصی‌تان از سیگنال‌های ربات هم استفاده کنید. در ادامه چند نمونه از سیگنال‌های ربات در تایم فریم‌ها کوتاه‌مدت بیت کوین را بررسی می‌کنیم.

بررسی سیگنال‌های بیت کوین ربات اسمارت ترید (BTC)

بررسی سیگنال‌های بیت کوین ربات اسمارت ترید (BTC)

در نمودارهای بالا سیگنال‌های ربات اسمارت ترید بر روی بیت کوین نشان داده شده است. چند نکات بسیار مهم درباره سیگنال‌های این ربات وجود دارد، عبارت‌اند:

۱-سیگنال‌های این ربات به دو صورت Smart trader و Smart plus است و می‌توانید از بخش تنظیمات یکی از این دو حالت را انتخاب کنید. حالت smart plus تعداد سیگنال‌های کمتری دارد ولی درصد خطای سیگنال هم پایین‌تر است.

۲-زمانی که در روند هستید، مثل نمودارهای بالا سعی کنید بر روی سیگنال‌هایی که ربات در جهت ایمپالس حرکتی می‌دهد، ترید کنید. زمانی که یک روند دارید، حرکتش یا به صورت ایمپالس و یا به صورت اصلاح است.

اصلاح‌ها برخلاف جهت روند اصلی تشکیل می‌شوند. هر نموداری برای این که بتواند روندی را بسازد، هم نیاز به امواج حرکتی و هم نیاز به استراحت‌هایی در بعد اصلاح دارد. در نمودار، سیگنال‌های ربات در جهت روند اصلی با دایره‌های قرمز رنگ نشان داده شده است. اگر بر روی این امواج سوار روند شوید، سودهای بسیار خوبی می‌توانید از نمودار بگیرید.

۳-همانطور که در بالا اشاره کردیم، ربات اسمارت ترید یک ربات دستیار تریدر است و در نتیجه حد سود، حد ضرر و یا ریوارد به ریسک را مشخص نمی‌کند.

برای خرید ربات اسمارت ترید کلیک کنید!

در این شرایط یا می‌توانید بر طبق استراتژی شخصی خودتان عمل کنید و یا می‌توانید زمانی که ربات سیگنال معکوس داد از معامله‌تان خارج شوید. یک نکته تریدری برای نقطه خروج از معامله وجود دارد و آن این است که همیشه یک کندل بیشتر صبر کنید و بعد از معامله خارج شوید؛ برای ترید با ربات نیاز نیست این نکته را رعایت کنید چون به خاطر این که خود ربات با توجه به شاخص‌های دقیقی که دارد، زمانی که سیگنال خلاف جهت ترید می‌دهد، به احتمال بسیار زیاد روند یک استراحتی خواهد کرد. حتی اگر روند اصلی را بخواهد ادامه دهد، باز هم یک اصلاحی در خلاف جهت روند اصلی خواهد داشت.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما