• info@ramzarz.info
 • ۲۱ مهر ۱۴۰۲

برای این که بتوانید در بازارهای مالی شروع به فعالیت و کسب سود کنید، باید توانایی تحلیل کردن نمودار و قیمت‌ها را داشته باشید. در مبحث تحلیل کردن بازار، دو سبک تحلیل‌گری وجود دارد:

۱-تکنیکال 

۲-فاندامنتال

هرکدام از این سبک‌ها، چندین سبک تحلیل‌گری خاص در زیر مجموعه‌ خود دارند. در ادامه با انواع سبک‌های تحلیل‌گری آشنا می‌شویم و بررسی می‌کنیم که سیگنال‌های ربات اسمارت ترید برمبنای کدام سبک تحلیلی است.

تکنیکال یا فاندامنتال

بسیاری از افرادی که وارد بازارهای سرمایه می‌شوند، به دو نوع تحلیل تکنیکال و فاندامنتال در قدم اول برخورد می‌کنند و همین عامل موجب سردرگمی بسیاری از تازه‌کاران در تعیین استراتژی سرمایه‌گذاری می‌شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود قبل از اقدام به هر نوع سرمایه‌گذاری، افراد اطلاعات پایه در مورد تحلیل تکنیکال و فاندامنتال را داشته باشند و براساس هدف خود، یکی از انواع روش‌های سرمایه‌گذاری را انتخاب کنند. این دو تحلیل به دلیل تفاوت‌های زیادی که با یکدیگر دارند، متعاقبا از کاربردهای مختلفی نیز برخوردار هستند و می‌توانید این دو تحلیل را مکمل یکدیگر در بازار سرمایه به شمار آورید.

تحلیل فاندامنتال

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال به بررسی عوامل موثر بر منافع اقتصادی، شرکت‌ها و صنعت اشاره دارد‌. در این روش برای سنجش ارزش ذاتی و واقعی سهام، عوامل مالی و اقتصادی سنجش می‌شود تا فرصت‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری شناسایی شود.

در تحلیل فاندامنتال با به کارگیری ابزارهای معاملاتی مانند سهام، ارز، شاخص و محصولات، زمان مناسب برای ورود و خروج به بازارهای مختلف سرمایه مانند شرکت‌های بورس، تعیین می‌شود. معمولا سرمایه‌گذاران قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید و فروش سهام، فاکتورهای زیر را در نظر می‌گیرند:

 • عوامل اقتصادی
  نرخ بیکاری کشور
     تولید ناخالص داخلی
     نرخ سودآوری شرکت
     سلامت مالی و مدیریتی شرکت

بنابراین می‌توان گفت که تحلیل بنیادی تلاش می‌کند تا ارزش ذاتی سهام مختلف را بررسی و پیدا کند و برای دستیابی به این مورد از وضعیت کلی اقتصاد و صنعت مربوطه گرفته تا نرخ سودآوری و وضعیت مالی شرکت را ارزیابی می‌کند. در حالت کلی، اکثر سرمایه‌‌گذارانی که قصد سرمایه‌گذاری بلندمدت را دارند، سراغ تحلیل بنیادی می‌روند.

تحلیل تکنیکال

این تحلیل، قیمت سهام در کوتاه‌مدت و میان‌مدت را براساس عامل عرضه و تقاضا در بازار پیش‌بینی می‌کند. به عبارتی در تحلیل تکنیکال تمامی نمودارهای مربوط به ارزش سهام، ارزیابی می‌شود تا طبق عملکرد گذشته سهم، قیمت آتی بازار سهام پیش‌بینی شود. در حالت کلی معاملات برحسب تحلیل تکنیکال، علاوه‌بر سنجش روند ارزش سهام، مطابق معیارهای زیر برنامه‌ریزی می‌شود:

 • نمودارهای قیمت
  الگوهای قیمت
     خط حمایت و خط مقاومت
     پرایس اکشن
     اندیکاتورها
     خطوط فیبوناچی
     امواج الیوت

به همین علت افرادی که قصد سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت را دارند، بیشتر به استفاده از نمودارهای تحلیل تکنیکال گرایش پیدا می‌کنند. در این روش سرمایه‌گذاران از کوچک‌ترین نوسانات قیمتی سهام آگاه می‌شوند تا با مشاهده روندهای آماری در قیمت و حجم سهام، فرصت‌ها را شناسایی نمایند. در حال حاضر با استفاده از تحلیل تکنیکال در کوچک‌ترین تایم‌های تغییرات قیمت، می‌توانید شروع به کسب سود کنید.

برای خرید ربات اسمارت ترید کلیک کنید!

ربات اسمارت ترید برمبنای کدام سبک تحلیل است؟

این که بگویید کدام سبک تحلیل‌گری برای معاملات‌ خود بهتر است و یا کدام سبک تحلیل‌گری مطمئن‌تر است، اشتباه است. هر معامله‌گری با توجه به نوع بازاری که در آن معامله می‌کند، با توجه به آن جنسی که خرید و فروش می‌کند (می‌تواند سهام باشد یا ارز دیجیتال یا فارکس و…) می‌تواند سبک تحلیل‌گری خود را انتخاب کند. هیچکدام از این سبک‌ها برتری نسبت به دیگری ندارند.

البته اگر بخواهید واقع‌بین باشید، در حال حاضر اکثر معامله‌گرانی که در بازارهای مالی فعالیت می‌کنند، از سبک تکنیکال استفاده می‌کنند. این دو سبک تحلیلی مکمل یکدیگر هستند؛ یعنی این اخبارها و وقایع هستند که نمودارها و قیمت‌ها را تشکیل می‌دهند. با استفاده از نمودارها، می‌توانید آینده قیمت را پیش‌بینی کنید و ببینید که چه اتفاقاتی می‌تواند در آینده بر روی قیمت‌ها تاثیرگذار باشد.

یک نکته مهم درباره ربات‌های معامله‌گری که باید بدانید این است که نه تنها ربات اسمارت ترید، بلکه تمام ربات‌های معامله‌گری فقط از سبک تکنیکال برای تحلیل و رصد قیمت‌ها و چارت‌ها استفاده می‌کنند؛ یعنی رباتی ندارید که بتواند اخبار و اتفاقات جهان را بررسی کند و احتمال بدهد که چه اتفاقاتی برای آینده قیمت‌ها ممکن است رقم بخورد.

ربات معامله‌گری اسمارت ترید نیز از این قائله مستثنا نیست. این ربات با استفاده از ترکیب ۳۲ اندیکاتور و شاخص‌های مهم و دقیق تحلیل تکنیکال نمودار را بررسی می‌کند و سیگنال‌هایی که برای ورود به معامله می‌دهد با استفاده از سبک‌های تحلیل‌گری مختلف است.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما