• info@ramzarz.info
  • ۲ شهریور ۱۴۰۱

صرافی‌های رمزارزی نیز مانند بسیاری از وب‌سایت‌های دیگر اطلاعات زیادی را از کاربران در قالب کوکی دریافت می‌کنند. این موضوع به صورت کلی مشکلات زیادی را برای کاربران به وجود می‌آورد. اگر بخواهیم به صورت خاص به صرافی‌های رمزارزی اشاره کنیم، باید بگوییم که این موضوع می‌تواند اتفاقات ناخوشایندی را برای کاربران به همراه داشته باشد. همچنین اگر شما به عنوان یک کاربر ایرانی از صرافی‌های غیر ایرانی استفاده می‌کنید، متاسفانه حساب کاربری شما همواره در خطر تعلیق و یا مسدودی کامل قرار دارد.

از همین جهت رعایت فاکتورهای مرتبط با حریم خصوصی بسیار ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. اما یک وبسایت یا یک صرافی رمزارزی چطور می‌تواند از مکان (لوکیشن) ما مطلع شود؟ برای پاسخ به این سوال تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. مطالبی که در این مقاله به آن می پردازیم عبارتند از:

– اکانت و موقعیت جغرافیایی کاربران ایرانی چطور لو می‌رود؟
– مشکل صرافی‌های رمزارزی غیر ایرانی با کاربران ایرانی چیست؟
– راهکار کاربران ایرانی چیست؟
– معایب وی‌پی‌ان چیست؟
– VPS چیست و چه مزیتی دارد؟
– مزیت استفاده از رمزارز.اینفو برای کاربران رمزارزها در چیست؟

بیشتر بخوانید: ترید با هوش مصنوعی داشبورد معاملاتی رمزارز

اکانت و موقعیت جغرافیایی کاربران ایرانی چطور لو می‌رود؟

اولین و ساده‌ترین روشی که باعث لو رفتن موقعیت جغرافیایی کاربر می‌شود، بررسی آدرس IP کاربر توسط یک وبسایت است. آدرس IP کاربر شناسه‌ای‌ست که اینترنت به هر کاربر اختصاص می‌دهد. زمانی که به یک وبسایت مراجعه می‌کنیم این اطلاعات (به همراه اطلاعات دیگری مثل تاریخ آخرین مراجعه به وبسایت و …) در اختیار وبسایت قرار می‌گیرد. امروزه این دیتا موقعیت جغرافیایی کاربر را به صورت تخمینی برآورد می‌کند که در اینترنت قابل بررسی است. اما اگر وبسایتی از تکنولوژی‌های پیشرفته‌تر برخوردار باشد، امکان ردیابی و دریافت موقعیت دقیق کاربر نیز وجود دارد.

البته در بسیاری از موارد دریافت این اطلاعات مشکل خاصی برای کاربر ایجاد نمی‌کند، اما در صورت عدم توجه به رعایت فاکتورهای حریم خصوصی در زمان استفاده از صرافی‌های رمزارزی ممکن است کاربر با شرایط ناخوشایندی مثل مسدود شدن حساب کاربری خود مواجه شود.

مشکل صرافی‌های رمزارزی غیر ایرانی با کاربران ایرانی چیست؟

در حالت عادی زمانی که یک کاربر ایرانی از وبسایت غیر ایرانی استفاده می‌کند، مشکل خاصی وجود ندارد. اما با توجه به تحریم‌های اقتصادی علیه ایران فعالیت‌های کاربران ایرانی در صرافی‌های رمزارزی طی چند سال گذشته با جدیت بیشتری رصد می‌شود. دلیل این موضوع مبارزه با پولشویی عنوان شده است. اگر شما نیز از کاربران علاقه‌مند به حوزه رمزارزها باشید، احتمالا از طریق شبکه‌های اجتماعی بارها با مشکلات پیش‌آمده برای کاربران ایرانی مواجه شده‌اید. اکسچنج‌های رمزارزی در بسیاری از موارد دلیل مسدود کردن حساب کاربری افراد ایرانی را الزام خود به رعایت قوانین بین‌المللی عنوان می‌کنند.

بیشتر بخوانید: API چیست و API در صرافی‌های رمزارزی چه کاربردی دارد؟

راهکار کاربران ایرانی برای مسدود شدن حساب‌ها چیست؟

متاسفانه راهکار قابل اطمینان و مشخصی برای مواجهه با این مشکل جدی وجود ندارد. بعد از مسدود شدن حساب کاربران ایرانی در اکسچنج بیترکس در سال ۲۰۱۷ دور جدیدی از فعالیت اکسچنج‌های ایرانی آغاز شد. این موضوع توانست به صورت مقطعی بخشی از این مشکل را حل کند. اما صرافی‌های ایرانی نیز مشکلات خود را دارند. به عنوان مثال حجم کم مبادلاتی و امکانات و ویژگی‌های محدود در صرافی‌های ایرانی بخشی از این مشکلات است. یک راهکار نسبتا قدیمی و پر کاربرد نیز استفاده از وی‌پی‌ان است. اما استفاده از این تکنولوژی نیز معایب زیادی دارد.

معایب وی‌پی‌ان چیست؟

وی‌پی‌ان (VPN) یک شبکه خصوصی مجازی‌ست که باید یک اتصال امن و خصوصی را فراهم کند. بر طبق قاعده این اتصال باید از طریق ایجاد یک تونل و مخفی کردن آی‌پی کاربر صورت گیرد. اما اغلب سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های وی‌پی‌ان از امنیت کافی برخوردار نبوده و حریم خصوصی کاربران را رعایت نمی‌کنند. سرویس‌های قابل اعتماد بسیار محدود و معمولا گران است. به طوری که تهیه آن برای اکثر کاربران ممکن نیست. وی‌پی‌ان ها همچنین می‌توانند به اطلاعات بسیار مهمی مثل مکان دقیق و اطلاعات دستگاه کاربر دسترسی داشته باشند که این موضوع خود یک خطر بالقوه محسوب می‌شود. لینک‌های تبلیغاتی و بازرگانی آلوده و مشکوک از مشکلات دیگر این سرویس‌ها است.

VPS چیست و چه مزیتی دارد؟

سرور مجازی خصوصی (VPS) نقش یک سرور فیزیکی را دارد که دیتای مورد نیاز یک وبسایت را میزبانی می‌کند. به زبانی ساده زمانی که کاربر از این تکنولوژی استفاده می‌کند، در واقع نیازی به مخفی‌کاری و رعایت موارد متعدد امنیتی ندارد. سطح امنیت و حفاظت از حریم خصوصی کاربران در وی‌پی‌اس بسیار زیاد است اما با توجه به اینکه در این تکنولوژی از تکنیک‌های ارتباطی خاصی استفاده می‌شود، معمولا توسط مدیران یک وبسایت مورد استفاده قرار می گیرد و تهیه آن برای یک کاربر عادی مقرون به صرفه نیست.

مزیت استفاده از رمزارز.اینفو برای کاربران رمزارزها در چیست؟

رمزارز.اینفو یک داشبورد معاملاتی جامع برای کاربران رمزارزها است. کاربران رمزارز.اینفو می‌توانند تنها با ایجاد یک حساب کاربری به تعداد زیادی از صرافی‌های رمزارزی ایرانی و غیر ایرانی دسترسی داشته و معاملات خود را مدیریت کنند. یکی از مهمترین ویژگی‌های رمزارز.اینفو استفاده از تکنولوژی VPS برای برقراری ارتباط با اکسچنج‌های رمزارزی‌ست. این ویژگی به صورت مخصوص برای کاربران ایرانی دارای کاربرد است. در واقع کاربران بعد از وارد کردن اطلاعات API خود در رمزارز.اینفو دیگر نیازی به مراجعه پی در پی به اکسنج نخواهند داشت. همچنین دیتای ارسال شده به اکسچنج‌ها از سوی رمزارز.اینفو از موقعیت امن جغرافیایی برخوردار است که باعث محافظت از اطلاعات حیاتی کاربر می‌شود.

بیشتر بخوانید: نحوه اتصال به صرافی و تنظیمات API در سایت رمزارز.اینفو

جمع‌بندی

افشای مکان جغرافیایی دغدغه‌ای‌ست که کاربران ایرانی در استفاده از صرافی‌های رمزارزی با آن مواجه هستند. این موضوع تبدیل به یک ریسک جدی برای کاربران شده است. بسیاری از کاربران فعالیت خود را در صرافی‌های غیر ایرانی متوقف کرده‌اند. برخی از کاربران نیز با استفاده از وی‌پی‌ان سعی در مخفی کردن آی‌پی خود دارند که روش مطمعنی به نظر نمی‌رسد.

ما در این مقاله تلاش کردیم نشان دهیم که مشکلات VPN چیست و چطور رمزارز.اینفو با فراهم کردن سرویس VPS تا حد زیادی این مشکل را برطرف کرده است. در این مقاله همچنین دلیل لو رفتن اکانت کاربران ایرانی و موارد مرتبط با آن مورد بررسی قرار گرفته است. سوالی که در انتهای این مطلب مطرح می‌شود این است که تا چه اندازه می‌توان به راهکارهای موجود خوشبین بود؟ به جز موارد مطرح شده چه راهکاری را در این مورد توصیه می‌کنید؟ لطفا دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما