• info@ramzarz.info
  • ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

پلتفرم رمزارز یک داشبورد معاملات ارز دیجیتال است که امکان دسترسی به حساب کاربری صرافی‌­های رمزارزی و مدیریت حساب کاربر را از طریق داشبورد رمزارز برای کاربران فراهم می‌کند. به عبارت دیگر بعد از وارد کردن API دریافتی از صرافی مبدا، دیگر نیازی به ورود به آن را نخواهید داشت. رمزارز از صرافی‌های زیادی پشتیبانی می‌کند و روش دریافت کلید API در صرافی‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما نحوه استفاده از API های وارد شده در رمزارز با یکدیگر تفاوتی ندارد.

به طور خلاصه API یک رابط کاربری، برای ایجاد ارتباط بین دو نرم‌افزار است. در واقع با استفاده از API می‌توان پیام‌ها و درخواست مشخصی را بین دو نرم‌افزار مدیریت کرد. امروزه با توجه به حجم بسیار زیاد اطلاعات در دنیای مجازی استفاده از API ناگزیر است. خوشبختانه کار کردن با API ها پیچیده نبوده و برای استفاده از آن‌ها نیازی به داشتن تخصص نیست.

بیشتر بخوانید: API چیست و API در صرافی‌های رمزارزی چه کاربردی دارد؟

در این نوشته نحوه دریافت API از صرافی مبدا و به کارگیری آن در صرافی مزدکس را به صورت گام به گام دنبال خواهیم کرد.

ابتدا وارد حساب کاربری خود در وبسایت مزدکس شوید. به خاطر داشته باشید که قبل از ورود به بخش تنظیمات API در صرافی مزدکس، باید حتما ایمیل و موبایل خود را ثبت کرده و سطح کاربری خود را به ۲ رسانده باشید.

۱) وارد بخش حساب کاربری شده و گزینه “مدیریت API” را انتخاب کنید. (شماره ۱ در تصویر)

۲) سپس بر روی گزینه “ایجاد API” کلیک کنید. (شماره ۲ در تصویر)

api صرافی ها

با کلیک کردن بر روی گزینه “ایجاد API” یک پنجره بر روی صفحه اصلی باز می‌شود.

۱) ابتدا یک “عنوان” (انگلیسی یا فارسی) انتخاب کنید. (شماره ۱ در تصویر)

۲) سپس چک مارک بخش دسترسی‌ها را فعال نمایید و در نهایت بر روی گزینه “ایجاد” کلیک کنید. (شماره ۲ در تصویر)

تنظیمات صرافی

با کلیک بر روی گزینه “ایجاد” پنجره قبلی بسته شده و یک پنجره با ظاهری مشابه باز می‌شود که اطلاعات کلید API را به شما نمایش می­‌دهد. اطلاعات نمایش داده شده در این تصویر همان اطلاعات کلید API شماست.

تنظیمات API

بعد از بستن این پنجره اطلاعات کامل در مورد کلید API ایجاد شده، در حساب کاربری شما قابل مشاهده خواهد بود. در این قسمت می‌توانید کلید ایجاد شده را غیرفعال و یا حذف کنید.

تنظیمات صرافی

کلید مورد نظر ما ایجاد شده است. اکنون به وبسایت رمزارز مراجعه کرده و وارد حساب کاربری خود شوید.

وارد بخش “تنظیمات” شده و بر روی “تنظیمات API” کلیک کنید. این گزینه در منوی کاربری حساب شما در رمزارز قرار دارد که در تصویر با رنگ قرمز مشخص شده است.

تنظیمات صرافی

با انتخاب “تنظیمات API” وارد صفحه جدیدی می‌شوید که لیست صرافی‌ها و فرم مربوط به کلید API برای هر یک قرار دارد. در فیلد مربوط به صرافی مزدکس اطلاعات مربوط به کلید API خود را وارد کنید و بر روی گزینه ثبت کلیک کنید.

تنظیمات صرافی

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، کار ثبت کلید مزدکس با موفقیت به پایان رسید.

تنظیمات صرافی

از طریق گزینه‌ای که در تصویر با فلش قرمز رنگ نمایش داده شده، وارد صفحه انتخاب صرافی شده و از لیست موجود صرافی مزدکس را انتخاب کنید.

API

جزئیات مربوط به حساب شما در صرافی مزدکس در این صفحه نمایش داده می‌شود.

API

کار دریافت و ثبت کلید API، برای حساب کاربری شما با موفقیت به پایان رسید.

اکنون می توانید با مراجعه به قسمت “داشبورد معاملات” نوع معامله مد نظر خود را انتخاب کرده و ترید خود را آغاز کنید.

تنظیمات صرافی

همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد، اطلاعات مورد نظر برای دریافت API در صرافی‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما در این نوشته برای پرهیز از طولانی شدن مطلب فقط به صرافی مزدکس پرداختیم. بنابراین ممکن است که برای دریافت کلید API از سایر صرافی‌ها دچار مشکل شده و یا با سوالی مواجه شوید. لازم به ذکر است که با استفاده از فرمی که در انتهای همین مطلب برای کاربران در نظر گرفته شده، می‌توانید سوالات و نظرات خود را با ما مطرح کنید.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما