• info@ramzarz.info
  • ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

Band Protocol یک پلتفرم اوراکل داده است که می‌تواند داده‌های دنیای واقعی را بگیرد و آن‌ها را در برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین عرضه کند. از طرفی این پلتفرم APIها را به قراردادهای هوشمند متصل می‌کند تا تبادل اطلاعات بین منابع داده آنچین (داده‌های ثبت شده در شبکه بلاک چین) و آفچین (داده‌های خارج از بلاک چین) را تسهیل کند.

Band Protocol با ارائه داده‌های معتبر و قابل تأیید دنیای واقعی به بلاک‌چین‌ها، طیف وسیعی از موارد استفاده جدید را برای توسعه‌دهندگان فراهم می‌کند، از این طریق پروژه‌های رمز ارزی می‌توانند از هر نوع داده‌های دنیای واقعی به عنوان بخشی از منطق درونی اپلیکیشن غیرمتمرکز (DApp) خود استفاده کنند. آب و هوا، داده‌های مصرف غذایی، قیمت کالاها و بسیاری موارد دیگر می‌تواند بخشی از این اطلاعات باشد.

Band Protocol ابتدا به عنوان یک پروژه ERC-20 در بلاک چین اتریوم در سپتامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد، اما در ژوئن ۲۰۲ با انتشار Band Protocol 2.0، این مجموعه به شبکه Cosmos منتقل شد. پروتکل جدید بر روی BandChain پیاده سازی شد. شبکه جدید این پلتفرم با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده است. گره‌های اوراکل در BandChain نه تنها داده‌ها را طبقه‌بندی می‌کنند، بلکه در اعتبارسنجی بلاک‌ها نیز نقش دارند.

BAND توکن بومی اکوسیستم Band Protocol است و به عنوان وثیقه توسط اعتباردهندگانی که در اجرای تراکنش‌ها دخیل هستند استفاده می‌شود. علاوه‌براین برای ثبت درخواست و استفاده از داده‌های این شبکه در راستای پیشبرد پروژه‌های خصوصی، هزینه آن از طریق توکن بومی این اکوسیستم پرداخت می‌شود.

برای دریافت سیگنال BAND کلیک کنید!

تحلیل هفتگی قیمت BAND در تاریخ ۳۱ خرداد

بازار رمز ارزها طی چهار روز اخیر یک نوسان قدرتمند صعودی را تجربه کرده است. اما روند صعودی توکن BAND را می‌توان روندی ۱۰ روزه قلمداد کرد. پس از ثبت کف محلی قیمت در ۰.۹ دلار، روند بازیابی قیمت توسط خریداران آغاز شد. قیمت در تلاش اولیه خود با فشار فروشندگان، در سطح ۱.۰۲۱ دلاری متوقف شد. اما با شدت گرفتن تقاضا در کل بازار رمز ارزها، قیمت توانست از این مقاومت عبور کند. با شکست این مقاومت و افزایش قیمت، سطح ۱.۰۷۲ دلاری به عنوان حمایت مطرح شد و توانست چندین بار از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کند.

طی دو روز اخیر قیمت با یک جهش صعودی دیگر مواجه بوده است و توکن BAND در حال حاضر در محدوده ۱.۲۰۰ معامله می‌شود. شواهد نشان می‌دهد که احتمال تداوم روند صعودی بالا است. فقدان مقاومت کلیدی در این محدوده نیز بر احتمال تداوم روند صعودی می‌افزاید.

سطح بهینه ورود به بازار در پوزیشن‌های خرید را میتوان حمایت ۱.۰۷۲ دلاری در نظر گرفت، اما محدوده کنونی نیز با ریسک بالاتر می‌تواند همچنان فرصتی برای ورود به معاملات خرید باشد. نقاط بهینه سوددهی را می‌توان در سطح ۱.۲۴۷ دلاری، ۱.۳۲۳ دلاری و سطح ۱.۴۷۸ دلاری در نظر گرفت. این سطوح به ترتیب مقاومت‌های موجود در مسیر افزایش قیمت توکن BAND است.

در مودر نمودار زیر باید این نکته را نیز در نظر گرفت که قیمت در حال حاضر فاصله چندانی با میانگین متحرک ۳۹ روزه ندارد و به همین دلیل سطح ۱.۲۳۲ دلاری می‌تواند با عرضه گسترده‌تر و کاهش مقطعی قیمت همراه باشد. این فرصت برای ورود به بازار با قیمت پایین‌تر مناسب است، در هر صورت اگر روند قیمت به طور کامل تغییر کند، حمایت ۱.۰۷۲ دلاری می‌تواند از ریزش قیمت جلوگیری کرده و به عنوان استاپ‌لاس معاملات خرید مطرح شود.

تحلیل هفتگی قیمت BAND در تاریخ ۳۱ خرداد

بنیانگذاران پروتکل باند چه کسانی هستند؟

Band Protocol در سال ۲۰۱۷ توسط Soravis Srinawakoon ،Paul Chonpimai و Sorawit Suriyakarn تأسیس شد. Soravis Srinawakoon، مدیر عامل فعلی Band Protocol، مهندس نرم افزار سابق در اریکسون و مشاور مدیریت در گروه مشاوره Buston است. از طرفی، Paul Chonpimai، مدیر ارشد اجرایی Band Protocol، و یک توسعه‌دهنده وب در Turfmapp و مهندس Tripadvisor است.  Sorawit Suriyakarn مدیر ارشد فناوری فعلی Band Protocol و یک برنامه‌نویس مطرح است.

علاوه بر تیم موسس، صفحه لینکدین Band Protocol در حال حاضر نشان می‌دهد در مجموع ۲۰ کارمند که اکثر آن‌ها در سراسر آسیا پراکنده هستند و شامل طراحان، توسعه‌دهندگان و مهندسان می شوند، در این مجموعه فعالیت می‌کنند.

چه عاملی پروتکل Band را منحصربفرد می‌کند؟

Band Protocol به گونه‌ای طراحی شده است که سریع‌تر و کارآمدتر از راه‌حل‌های اوراکل رقیب باشد و همچنین با اکثر چارچوب‌های توسعه بلاک چین و قراردادهای هوشمند سازگار است. این پلتفرم اعتبار داده‌ها و قابلیت انتقال بین شبکه‌ای آن‌ها را تضمین می‌کند و از این جهت می‌تواند یک ابزار بسیار کارا برای پروژه‌های رمزارزی به حساب آید.

برای دستیابی به انتقال داده بین شبکه‌ای، Band Protocol قصد دارد از پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) که در شبکه Cosmos در حال توسعه است، استفاده کند. اما مشخص نیست که چقدر زمان می‌برد تا IBC عملیاتی و آماده استفاده شود.

پروتکل باند به گونه‌ای طراحی شده است که کاربران برای ایجاد اوراکل نیازی به مجوز ندارند و به عبارتی هر فردی می‌تواند درخواست‌ داده موردنظر خود را ثبت کرده و از امکان تبادل بین شبکه‌ای داده‌ها استفاده کند. علاوه‌براین، قراردادهای هوشمند این پروتکل به کاربران این امکان را می‌دهد که به سادگی شرایط پروژه خود را تعریف کرده و از داده‌ها در مسیر موردنظر خود استفاده کنند. بنابراین تطبیق‌پذیری شبکه برای پشتیبانی از اپلیکیشن‌ها نیز جزو مزیت‌های این پلتفرم به شمار می‌آید.

ذخیره در گردش Band Protocol چقدر است؟

Band Protocol توکن BAND را پس از عرضه اولیه مبادله (IEO) در سپتامبر ۲۰۱۹ منتشر کرد. در مجموع ۲۷.۳ درصد از کل عرضه در سه دور فروش توکن (فروش اولیه، خصوصی و عمومی) فروخته شد.

مجموع عرضه BAND به ۱۰۰ میلیون توکن است و با همین حجم محدود شده است. از این میزان، کمی بیش از ۲۰ درصد (۲۰.۴ میلیون توکن) تا نوامبر ۲۰۲۰ جزو ذخیره در گردش این شبکه بوده است. به طور کلی، در مجموع ۲۰ درصد از عرضه توکن BAND به تیم و ۵ درصد دیگر به مشاوران آن اختصاص داده شده است و ۲۵.۶ درصد به اکوسیستم Band Protocol اختصاص یافته است. بر اساس نرخ انتشار پیش‌بینی شده، باید کل عرضه تا سال ۲۰۲۵ جزو ذخیره در گردش شبکه باشد.

امنیت Band Protocol چگونه تامین می‌شود؟

توکن‌های BAND قبلاً مبتنی بر استاندارد ERC-20 بودند، اما اخیراً به‌عنوان توکن‌های BAND بومی در شبکه اصلی Band Protocol (معروف به BandChain) مجدداً راه‌اندازی شدند. دارندگان توکن‌های قدیمی‌تر می‌توانند با سپرده‌گذاری توکن‌های ERC-20 خود به بایننس و سپس برداشتن آن‌ها به عنوان توکن‌های بومی، یک مبادله ۱:۱ را انجام دهند. این موضوع برای فرآیند استیک کردن توکن BAND (که فقط برای توکن های شبکه اصلی در دسترس است) ضروری است. BandChain توسط الگوریتم اجماع BFT ایمن شده است که از آن در برابر حملات محافظت می‌کند.

BAND ,
کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما