• info@ramzarz.info
  • ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

شاید عبارت سیگنال‌های معاملاتی برای بسیاری از افراد آشنا باشد اما انتخاب یک منبع سیگنال معتبر و چگونگی استفاده از آن نکاتی دارد که موضوع بحث این مقاله است. در ادامه در ضمن معرفی سیستم هوشمند سیگنال‌دهی سایت رمزارز به معیارهای انتخاب یک سرویس سیگنال‌دهی معتبر نیز می‌پردازیم. 

امروزه، ایدۀ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بسیار محبوب و پرهوادار شده است. بر اساس شاخص‌ها، حجم سرمایۀ ورودی به بازار ارزهای دیجیتال همواره روند صعودی داشته و آن را به یکی از مهم‌ترین بسترهای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

بدون تردید، سرمایه‌گذاری در انواع بازارهای مالی نیازمند شناخت و تسلط کامل بر تمام عوامل تأثیرگذار بر بازار است. با شروع هجمۀ سرمایه‌گذاران حول یک بازار مالی، افراد زیادی بدون تجربۀ کافی و شناخت دقیق دربارۀ اصول سرمایه‌گذاری و معامله‌گری در آن، وارد می‌شوند. این افراد گاهاً دچار زیان جبران ناپذیری می‌شوند.

بازار ارزهای دیجیتال به علت نوسانات قیمتی زیاد، بیش از هر بازار مالی دیگری نیازمند تجربه و مهارت معامله‌گری است. از طرفی، وسعت و تنوع بازارهای رمزارز و سرعت تغییرات قیمت تا حدی زیاد است که افراد با تجریه و ماهر نیز اغلب نمی‌توانند تمام فرصت‌ها و موقعیت‌های سرمایه‌گذاری را دریابند و از آن‌ها استفاده کنند. از این رو، اغلب افراد، ریسک سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را بیش از حد می‌دانند.

نرم‌افزارها و ربات‌های معاملاتی راه‌حلی هستند که به خوبی بر این مشکل غلبه می‌کنند. سرویس‌های سیگنال‌دهی مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند بخش وسیعی از بازار ارزهای دیجیتال را بر اساس تعداد زیادی شاخص و معیار گوناگون مورد ارزیابی قرار دهند و نتیجه را به کاربر ارائه دهند. در این روش، نه‌تنها بسیاری از پارامترهای موثر بر قیمت، اعم از معیارهای تکنیکال و فاندامنتال، در ارزیابی لحاظ می‌شوند، بلکه سرعت تحلیل هم بسیار بالاست.

بیشتر بخوانید: سیگنال‌دهی چیست و انواع سیگنال‌ ارز دیجیتال کدامند؟

معرفی سرویس سیگنال‌دهی سایت رمزارز

همانطور که اشاره شد، انتخاب یک منبع سیگنال‌ معتبر اهمیت ویژه‌ای دارد. در حال حاضر، اقبال عموم سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال باعث شده شرکت‌ها و افراد بسیاری به ارائه سیگنال مشغول شوند. با یک سرچ ساده، به انبوهی از منابع سیگنال‌ معاملاتی بر می‌خورید که یافتن چیزی که می‌خواهید را برای شما دشوار می‌کند.

سرویس هوشمند سیگنال‌دهی سایت رمزارز بر اساس تحلیل بازار با هوش مصنوعی (AI) به افراد مبتدی و تازه‌وارد اجازه می‌دهد با تکیه کردن به سیگنال‌های معاملاتی با سابقه و عملکرد شفاف، وارد بازار شوند. همچنین معامله‌گران با تجربه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ می‌توانند از این امکان سایت رمزارز برای افزایش سود خود استفاده کنند.

سایت Ramzarz.com یک داشبورد معاملاتی است که به کاربران خود اجازه می‌دهد حساب‌های صرافی‌های مختلف و دارایی‌های دیجیتال موجود در آن‌ها را از یک اکانت در یک پلتفرم واحد مدیریت کنند. این درگاه در راستای تسهیل و بهینه‌‌سازی معاملات، امکانات ویژه‌ای را برای کاربران خود در نظر گرفته است که سرویس سیگنال‌دهی یکی از این خدمت‌هاست.

امکان اتصال داشبورد به صرافی‌های معتبر خارجی و داخلی، سفارش‌گذاری حرفه‌ای (سفارش‌های محدود، استاپ لاس، S/B بالانس و سفارش‌های پینگ پونگ)، امکان استفاده از ربات‌های دستیار ترید، دسترسی به اطلاعات لحظه‌ای بازار و آکادمی رمزارز برخی دیگر از امکانات پلتفرم رمزارز هستند که همگی در یک بستر واحد فراهم شده‌اند.

برای استفاده از سرویس سینگال‌دهی این مجموعه، کافی است در داشبورد معاملاتی رمزارز ثبت نام کنید و از قسمت منو وارد بخش سیگنال‌ها شوید.

ویدیو آموزش خرید سیگنال‌های هوش‌مصنوعی در داشبورد رمزارز را مشاهده کنید:

 

روش استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال

ابتدا از طریق این لینک به حساب کاربری خود در داشبورد رمزارز وارد شوید. در منوی کاربری (سمت راست صفحه) بر گزینۀ «سیگنال‌ها» کلیک کنید.

روش استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال

 

با کلیک بر گزینۀ «سیگنال‌ها» می‌توانید جزئیات آن‌ها را مشاهده کنید.

سیگنال‌ها

در صفحۀ بعد، ابتدا یک اینفوگرافی از سابقۀ سیگنال‌های معاملاتی در سه ماه گذشته دیده می‌شود. مطابق تصویر، در ۳ ماه گذشته، سیگنال پرایم در مجموع ۲۲۱ سیگنال معاملاتی برای ارزهای دیجیتال مختلف ارائه داده که حدود ۶۵ درصد آن‌ها موفق بوده‌اند.

سیگنال معاملاتی

با اسکرول کردن در همان صفحه، پایین‌تر، تمام سیگنال‌های معاملاتی به ترتیب زمانی لیست شده‌اند.

سیگنال‌های معاملاتی به ترتیب زمانی

برای مشاهدۀ سیگنال‌های معاملاتی یک رمزارز خاص مشابه با تصویر زیر، در نوار جستجو نام آن را پیدا کنید. این‌جا ما به دنبال سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال گراف (GRT) هستیم.

سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال

همچنین، سمت چپ، در قسمت وضعیت سیگنال و وضعیت برد می‌توانید لیست سیگنال‌ها را به صورت دلخواه فیلتر کنید.

همانطور که در تصویر بعد مشاهده می‌کنید سیگنال‌های گراف به ترتیب تاریخ لیست شده‌اند. سیگنال‌ها به دو دسته فعال و بسته شده تقسیم شده‌اند. سیگنال‌های فعال آن دسته از سیگنال‌ها هستند که هنوز به نتیجه (سود تعیین شده یا حد ضرر) نرسیده‌‌اند. در مقابل سیگنال‌های بسته شده با مشخص شدن نتیجه سیگنال (برد یا حد ضرر) مشخص شده‌اند.

همان طور که مشاهده می‌شود، در زمان نگارش (۱۹ فوریه ۲۰۲۳) یک سیگنال فعال برای رمزارز گراف وجود دارد که ساعت و تاریخ اجرای این عملیات خرید با قیمت ورود و حد ضرر مشخص، ارائه شده است. توجه کنید که بدون ارتقا سطح کاربری، قیمت ورود، اهداف قیمتی و حد ضرر برای سیگنال‌های فعال به این شکل (***) نمایش داده خواهد شد.

سیگنال‌های فعال

 

برای استفاده از سیگنال‌های فعال توجه به سه پارامتر اهمیت دارد:

  1. نوع عملیات، خرید یا فروش: سیگنال معاملاتی بسته به این که پیش‌بینی سیگنال مبنی بر افزایش قیمت است یا کاهش، با دو عنوان BUY و SELL مشخص می‌شود. در صورتی که هوش مصنوعی افزایش قیمت را پیش‌بینی کند، از سیگنال BUY و در صورت پیش‌بینی کاهش قیمت، از سیگنال SELL استفاده می‌کند. توجه کنید که امکان ورود به معاملات SELL در بازار نقدی (Spot) وجود ندارد و باید وارد معاملات آتی یا فیوچر شوید (تمام این اقدامات را به راحتی می‌توانید از طریق داشبورد معاملاتی رمزارز انجام دهید).
  2. حد سود یا اهداف معامله: یکی از مشخصه‌های حیاتی سیگنال‌ها تعیین حد سود یا اهداف معامله است. سیگنال‌های معاملاتی سایت رمزارز سه هدف را برای حد سود معامله تعیین می‌کند. شما می‌توانید با تنظیم این سه قیمت به عنوان حد سود، فرآیند کسب سود خود را مدیریت کنید. در صورتی که حرکات قیمت بر اساس پیش‌بینی سیگنال پیشروی کند و به حد سود اول برسد، می‌توانید حد ضرر خود را جابه‌جا کنید و اجازه دهید قیمت به پیشروی خود ادامه دهد و به اهداف بعدی برسد. (حد سود سیگنال‌های ارائه شده معمولا بین ۲ تا ۶ درصد تعیین شده، اما با پیشروی قیمت در جهت موافق می‌توانید کسب سود خود را ارتقا دهید)
  3. حد ضرر یا استاپ لاس: یکی از نکات اساسی در سیگنال‌های معاملاتی استفاده از حد ضرر است. در روش معاملات دستی (Manual) باید حتما به خاطر داشته باشید که حد ضرر تعیین شده توسط سیگنال را به دقت وارد کنید. این سطح قیمتی باعث می‌شود تا اگر قیمت بر خلاف پیش‌بینی سیگنال پیشروی کرد، بتوانید زیان معامله را کنترل و حد ریسک خود را مشخص کنید. حد نهایی ضرر در سیگنال‌های ارائه شده توسط هوش مصنوعی سایت رمزارز برابر با ۶ درصد در نظر گرفته شده اما حد سود می‌تواند پیشروی کند (دقت داشته باشید که قیمت‌های ارائه شده در سیگنال‌ها بر حسب بیت‌ کوین ارائه شده است).

سیگنال ارز دیجیتال

در حال حاضر، به اجرا گذاشتن سیگنال‌های ارائه شده در داشبورد معاملاتی رمزارز به شکل دستی (Manual) است. به عبارت دیگر می‌توانید مشخصات یک سیگنال را مشاهده کرده و از طریق قسمت معاملات و سفارش‌گذاری در داشبورد، معاملۀ خود را ثبت کنید (در آینده نزدیک سیستم معاملات خودکار (Automatic) نیز به امکانات سایت افزوده خواهد شد تا در صورت تمایل حساب‌های معاملاتی را به سیگنال‌های هوش مصنوعی متصل کرده و فرآیند به شکل خودکار اجرا شود).

بازده و عملکرد سیگنال‌های ارز دیجیتال

اولین قدم در ارزیابی اعتبار یک سرویس سیگنال‌دهی، بررسی عملکرد کلی آن در یک بازه زمانی طولانی‌مدت است. بی‌تردید تمام سیگنال‌های معاملاتی یک سیستم هوشمند منجر به موفقیت در معامله نخواهد شد، اما اهمیت و اعتبار هوش مصنوعی در نتایج کلی است. در بررسی این موضوع دقت داشته باشید که در دوره‌های زمانی بلندمدت عملکرد سرویس سیگنال‌دهی مثبت باشد و درصد سود حاصل از مجموعه معاملات را درج کند (این نکته را نیز مد نظر قرار دهید که سیگنال‌هایی که فاقد پیش‌بینی‌های شکست‌خورده‌ هستند، جعلی محسوب می‌‌شوند).

برای بررسی عملکرد سرویس سیگنال‌دهی سایت ramzarz باید در بخش سیگنال‌ها روی گزینه گزارش عملکرد کلیک کنید.

گزارش عملکرد سیگنال

در صفحه زیر می‌توانید عملکرد کلی سرویس سیگنال‌ها را برای ارزهای دیجیتال مختلف در دوره‌های دلخواه مشاهده کنید. ابتدا باید دوره زمانی را در فیلد «انتخاب محدوده تاریخ» مشخص کنید. برای مثال فرض کنید می‌خواهیم عملکرد سیگنال‌های معاملاتی رمزارز GRT را از ابتدای سال ۲۰۲۳ تا کنون (This Year) مشاهده کنیم.

عملکرد سیگنال‌های معاملاتی رمزارز

علاوه‌براین باید ارز دیجیتال مد نظر خود را از نوار بالا سمت چپ، انتخاب کنید تا جزئیات سیگنال‌های آن را مشاهده کنید.

جزئیات سیگنال‌ها

تصویر بعد، گزارش عملکرد سیگنال‌های معاملاتی گراف (GRT) را از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون نمایش می‌دهد. می‌توانید گزارش خرید و فروش، عملکرد پیش‌بینی‌ها و درصدهای سود سیگنال‌های گراف در این بازۀ زمانی را مشاهده کنید.

درصدهای سود سیگنال‌ها

در تصویر بالا:

  1. در قسمت «گزارش پیش‌بینی‌ها» می‌توانید تعداد کل سیگنال‌های داده‌شده در مدت را مشاهده کنید. از مجموع ۷ سیگنال معاملاتی گراف، پیش‌بینی ۶ سیگنال محقق شده و منجر به کسب سود شده است و یک مورد به استاپ لاس انجامیده است.
  2. در قسمت «نمودار خرید و فروش» تعداد سیگنال‌های خرید و فروش مشخص شده است. مجموع ۷ سیگنال گراف از ابتدای ۲۰۲۳ تاکنون شامل ۲ سیگنال فروش و ۵ سیگنال خرید بوده است.
  3. در نوار سمت راست قسمت بالا، میزان سود حاصل از کل این ۷ سیگنال نمایش داده شده است که برابر با ۲۴ درصد بوده است. قسمت پایین نیز درصد سود حاصل از تمام سیگنال‌های این سرویس برای رمزارز گراف را از ۲ سال پیش که الگوریتم تحلیل این رمزارز را آغاز کرده بود، نشان داده است. این یعنی تنها سیگنال‌های گراف ۸۲۵ درصد سودآوری داشته‌اند.

گزارش عملکرد یکی از معیارهای اساسی در انتخاب یک سرویس سیگنا‌ل‌دهی است. از طریق این گزارش می‌توانید ارزیابی کنید که اعتماد شما به الگوریتم و هوش مصنوعی در یک بازه چند ماهه یا چند ساله چه نتیجه‌ای خواهد داشت.

برای مثال مطابق با تصویر بعد، از  ۶۹ درصد از سیگنال‌های معاملاتی گراف در سال ۲۰۲۲ موفقیت‌آمیز بوده و درصد سود آن‌ها در این بازه ۱۷۵ درصد بوده است. این یعنی اگر شما ۱۰۰۰ دلار برای معامله گراف قرار داده بودید و یک سال طبق سیگنال‌های این سرویس وارد معاملات می‌شدید، پس از اتمام دوره، سرمایه شما به ۲۷۵۰ دلار افزایش یافته بود (البته باید از این میزان مجموع کارمزد تراکنش‌ها را کم کرد).

سیگنال ارز دیجیتال

به هر حال مبنای ارائه این گزارش‌ها نیز مسئله مهمی است که باید در ارزیابی اعتبار سیستم‌های سیگنال‌دهی در نظر گرفته شود. ویژگی مثبت سرویس سایت ramzarz این است که می‌توانید لیست تمام سیگنال‌های داده شده را به صورت شفاف با تاریخ و ساعت و دیگر جزئیات آن، مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه عملکرد سیگنال‌ها در رمزارز

نرخ سوددهی سیگنال‌ها

یکی دیگر از شاخص‌های سنجش موفقیت و اعتبار یک سرویس سیگنال‌دهی، متوسط سود کل به ازای هر معامله است. با ورود به قسمت «نرخ کلی سوددهی» در صفحۀ سیگنال‌ها می‌توانید اطلاعات مهمی مانند میانگین سود معاملات را برای ارزهای دیجیتال دلخواه مشاهده کنید.

در صفحۀ مشابه با تصویر بعد، می‌توانید از قسمت انتخاب رمزارز نرخ سوددهی دارایی دیجیتال دلخواه خود را جداگانه ملاحظه کنید. برای مثال، وضعیت سوددهی سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال گراف (GRT) را بررسی کنیم:

سوددهی سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، در مجموعِ ۱۲۶ مورد سیگنال‌ معاملاتی رمزارز GRT که از ۲ سال پیش مورد تحلیل قرار گرفته، متوسط سوددهی برابر با ۶.۵۸ درصد بوده است و ۷۵.۴ درصد از این پیش‌بینی‌ها با موفقیت همراه شده است.

آموزش سیگنال‌های معاملاتی ارز دیجیتال

جمع‌بندی

با توجه به پیچیدگی تحلیل بازارهای مالی، مخصوصا بازار ارزهای دیجیتال، استفاده از یک منبع معتبر برای تعیین استراتژی‌های معاملاتی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. سیگنال‌های معاملاتی مبتنی هوش مصنوعی، یکی از منابعی است که توانایی بالایی در تحلیل وضعیت بازار دارد و می‌تواند منبع خوبی برای راهنمایی معامله‌گران مبتدی و حرفه‌ای به حساب آید. به هر حال انتخاب یک منبع سیگنال‌دهی معتبر در انبوه جریان‌های موجود کار ساده‌ای نیست.

در این مقاله سعی شد ضمن معرفی و آموزش استفاده از سرویس سیگنال‌دهی سایت رمزارز به معیارهای سنجش منابع سیگنال بپردازیم. الگوریتم طراحی شده توسط تیم حرفه‌ای سایت رمزارز مدت مدیدی مورد آزمایش قرار گرفته است. نتایج عملکرد سرویس سیگنال‌دهی هوشمند این سایت را می‌توانید به شکل کاملا شفاف مورد بررسی قرار دهید.

بنابراین اگر قصد استفاده از یک سرویس سیگنال‌دهی معتبر را دارید، می‌توانید با ثبت نام در سایت ramzarz و ارتقاء سطح کاربری خود، از سیگنال‌ها و دیگر امکانات معاملاتی این درگاه استفاده کنید.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما