• info@ramzarz.info
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

یک معامله و ترید از چند بخش مختلف تشکیل می‌شود. ورود به معامله شاید بخش اول باشد ولی بخش عظیم یک معامله هدایت آن است. اتفاقاتی که در یک معامله می‌افتد تقریبا غیرقابل پیش‌بینی است، یعنی یک معامله را باز می‌کنید و فقط یک حد سود و حد ضرر را برای آن می‌گذارید، اما نمی‌دانید که بازار چه حرکت و طول موج‌هایی می‌خواهد بسازد که حد سود یا حد ضرر را تاچ کند. در نتیجه باید یاد بگیرید که معاملات‌تان را هدایت کنید. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم مدیریت و هدایت معامله ربات تریدر رد مون چگونه است؟

تست سیگنال‌های ربات رد مون روی بیت کوین

بخش‌های مختلف یک معامله

قبل از این که در مورد هدایت یک معامله توسط ربات تریدر رد مون صحبت کنیم باید با بخش‌های مختلف ترید آشنا شویم.

۱_ بخش تحلیل‌گری: در این بخش که اولین بخش از یک معامله است با توجه به علمی که دارید، بازار را رصد می‌کنید. تفاوت نظرها در این بخش به دلیل این که سبک‌های تحلیل‌گری بسیار متنوعی داریم، زیاد است. عموما این سبک‌ها همیشه یک اطلاعات را یکسان نمی‌گویند و سیگنال‌هایی که صادر می‌کنند در اکثر مواقع با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، یک روند در یک حمایت استاتیک قرار دارد و اصول عرضه و تقاضا می‌گوید که در این مکان احتمال برگشت قیمت وجود دارد، اما اسیلاتوری مثل ار اس ای یا مکدی کاملا حرفی برعکس می‌زنند و می‌گویند که روند احتمال دارد به ریزش ادامه دهد. پس در گام اول باید از ابزارهایی استفاده کنید که بهترین اطلاعات را از شرایط حال حاضر بازار در اختیارتان قرار می‌دهند.

۲_ بخش استراتژی: بعد از این که وضعیت بازار را رصد کردید، چک لیست معاملاتی‌تان را مرور می‌کنید. چک لیست، یک تعداد از قوانین شخصی است که اجازه ورود به بازار را می‌دهد‌‌ و بعد از بخش تحلیل‌گری باید از فیلتر چک لیست معاملاتی‌تان یا همان استراتژی رد شود تا بتوانید وارد معامله شوید؛ یعنی هر زمان وارد بازار شدید و نمودار را بازار کردید بخواهید معامله کنید، صبر کنید تا شرایط آماده شود تا با کمترین ریسک ترید کنید.

۳_ ورود به معامله: بعد از اینکه متوجه شدید که طبق چک لیست معاملات‌تان شرایط برای ورود به معامله مهیا است، باید چهار نکته را مشخص کنید و بعد وارد معامله شوید:

  • حد سود
  • حد ضرر
  • نقطه ورود
  • ریوارد به ریسک

بعد از اینکه این چهار مورد را برای معامله خود مشخص کردید می‌توانید وارد معامله شوید.

۴_ هدایت معامله: تا به الان هرچه گفتیم شاید ۵۰ درصد از فرآیند یک معامله باشد. بخش بزرگی از یک معامله هدایت آن است. شما نمی‌دانید قرار است برای ادامه روند چه اتفاقی بیفتد. به عنوان مثال: شاید برای‌تان اتفاق افتاده باشد که وارد یک معامله می‌شوید و در بازار یک کندل میاید و حد ضررتان را می‌زند یا بازار بعد از معامله‌تان به حالت کما می‌رود، یعنی قیمت‌ها فقط درجا می‌زنند و تغییر نمی‌کنند. در حالت اول بعد از آن که متوجه می‌شوید که یک خبری در بازار آمده است و همین عامل باعث می‌شود که حد ضررتان تاچ شود، در صورتی که اگر خودتان هدایت معامله را بلد بودید اصلا وارد معامله نمی‌شدید. در حالت دوم هم گیج و سردرگم می‌شوید که الان من باید چیکار کنم؟ به این صورت نیست که همیشه باشد ولی اگر معامله‌گر حرفه‌ای باشید (یعنی یک تعداد از قلق‌های تریدری را بلد باشید) شاید آن معامله را قبل از اینکه به حد ضررتان برسد، ببندید. به خاطر این که بازار دائما حرف‌های خود را عوض می‌کند، باید انعطاف‌پذیر باشید و همزمان نمودار تحلیل‌تان را آپدیت کنید. شاید رعایت کردن این نکته بسیار سخت باشد، اما به مرور زمان که در بازار پیشرفت کنید و تجربه کسب کنید موفق به انجام آن می‌شوید. شرایطی دیگری نیز وجود دارد که معامله‌تان را می‌بندید و بعد از آن روند پیش می‌رود و حد سودتان را تاچ می‌کند. اینجا یک سری افکار روان‌شناسی به سراغ‌تان میاید و آزارتان می‌دهد، در صورتی که باید روی خودتان کنترل داشته باشید و فقط به روند معامله‌گری‌تان ادامه دهید.

بهترین نقطه ورود به معامله با ربات رد مون

ربات تریدر رد مون چگونه این بخش را هدایت می‌کند؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم هدایت معامله سخت ولی امکان پذیر است. اگر اصول هدایت معامله را بلد باشید یا به مرور زمان در بازار تجربه کرده باشید، کار بزرگ‌ترین تریدرهای دنیا را انجام دادید. در طراحی و برنامه‌نویسی ربات تریدر رد مون یک سری از قوانین و استراتژی‌ها و ابزارهایی که بزرگ‌ترین تحلیل‌گران دنیا آن را پیشنهاد دادند، استفاده شده است. در نتیجه با در دست داشتن این ربات علاوه بر اینکه می‌توانید بخش اعظمی از معاملات‌تان را در سود ببرید، می‌تواند جنبه آموزشی هم برای‌تان داشته باشد و نکات تحلیل‌گری زیادی از آن یاد بگیرید و پیشرفت کنید. 

ربات تریدر , رد مون ,
کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما