ربات Red Moon

ربات Red Moon یکی از معتبرترین ربات‌های ارائه سیگنال‌های معاملاتی در سطح نیمه اتوماتیک، محسوب می‌شود. ربات‌های نیمه اتوماتیک تمام اطلاعات مورد نیاز برای ورود به یک معامله را در اختیار شما قرار می‌دهند و صرفا انتخاب و ثبت معامله به عهده شما خواهد بود. Red Moon با بهره‌گیری از ۲۹ شاخص تحلیلی، تمام نوسانات بازار را زیر نظر گرفته و موقعیت‌های معاملاتی را با ارائه حداکثر سود و حداقل زیان احتمالی، مشخص می‌کند.

ربات دستیار ترید چیست ؟

ربات‌های معاملاتی یا ربات‌های سیگنال‌دهی، یکی از ابزارهای تحلیل و پیش‌بینی نمودار قیمت محسوب می‌شوند. ربات‌ها مجموعه‌ای از کدهای کامپیرتری هستند که شاخص‌های تکنیکال تحلیل قیمت را بازنمایی می‌کنند و توسط هوش مصنوعی سامان‌دهی می‌شوند. به زبان ساده می‌توان گفت: هر دانشی که یک معامله‌گر حرفه‌ای برای پیش‌بینی حرکات آتی قیمت به کار می‌گیرد، توسط ربات‌ها با سرعت و دقت بسیار بالاتری انجام شده و نتیجه به عنوان یک پیشنهاد خرید یا فروش، به کاربر ارائه می‌شود.
با افزایش تعداد شاخص‌ها و نوسان‌گرهای تحلیل تکنیکال، ارزیابی همه یا حتی بخشی از آن‌ها توسط معامله‌گر، کار بسیار دشواری است. ربات‌های معاملاتی می‌توانند به واسطه تکنولوژی هوش مصنوعی، این فرآیند دشوار و وقت‌گیر را در کسری از ثانیه با دقت بسیار بالایی انجام دهند. نحوه تحلیل و ارزیابی شاخص‌ها در یک ربات معاملاتی به شرح زیر است:

نحوه عملکرد ربات‌های معاملاتی (Trading Bot)

ربات‌های معاملاتی یا ربات‌های سیگنال‌دهی، یکی از ابزارهای تحلیل و پیش‌بینی نمودار قیمت محسوب می‌شوند. ربات‌ها مجموعه‌ای از کدهای کامپیرتری هستند که شاخص‌های تکنیکال تحلیل قیمت را بازنمایی می‌کنند و توسط هوش مصنوعی سامان‌دهی می‌شوند. به زبان ساده می‌توان گفت: هر دانشی که یک معامله‌گر حرفه‌ای برای پیش‌بینی حرکات آتی قیمت به کار می‌گیرد، توسط ربات‌ها با سرعت و دقت بسیار بالاتری انجام شده و نتیجه به عنوان یک پیشنهاد خرید یا فروش، به کاربر ارائه می‌شود.
با افزایش تعداد شاخص‌ها و نوسان‌گرهای تحلیل تکنیکال، ارزیابی همه یا حتی بخشی از آن‌ها توسط معامله‌گر، کار بسیار دشواری است. ربات‌های معاملاتی می‌توانند به واسطه تکنولوژی هوش مصنوعی، این فرآیند دشوار و وقت‌گیر را در کسری از ثانیه با دقت بسیار بالایی انجام دهند. نحوه تحلیل و ارزیابی شاخص‌ها در یک ربات معاملاتی به شرح زیر است:

مبنای تحلیل:

اساس تحلیل و پیش‌بینی قیمت، تکرار و تاثیر الگوی حرکات پیشین بر الگوی حرکات آتی است. هر یک از این الگوها توسط یک شاخص تکنیکال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. کنار هم قرار گرفتن و همسویی این شاخص‌ها می‌تواند اعتبار یک پیش‌بینی را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. ربات‌های معاملاتی نیز بر اساس ارزیابی خودکار مجموعه‌ای از شاخص‌های تکنیکال، حرکات آتی قیمت را پیش‌بینی می کنند. اما پرسش کلیدی اینجاست که هوش مصنوعی به چه نحوی این شاخص‌ها را ترکیب کرده و نتیجه را ارائه می‌دهد؟
تصویر بالا مکانیزم اصلی یک ربات معاملاتی را بازنمایی می‌کند. شاخص‌های گوناگون استفاده شده در هوش مصنوعی ربات توسط ضرایب متفاوت تقسیم‌بندی می‌شوند. این ضرایب میزان اهمیت هر شاخص را مشخص می‌کند. نتیجه ارزیابی هر یک از شاخص‌ها به دو صورت BUY یا SELL بازنمایی می‌شود. در صورتی که تحلیل صورت گرفته بر مبنای شاخص مورد نظر صعودی باشد، نتیجه، سیگنال خرید یا BUYی خواهد بود و در مقابل، اگر نتیجه ارزیابی نمودار قیمت بر مبنای شاخص مورد نظر نزولی باشد، نتیجه، سیگنال فروش یا SELL است. در نهایت مجموع BUYها و SELLها (با احتساب ضرایب) با هم مقایسه می‌شود و هر کدام مقدار بیشتری را به خود اختصاص دهد به عنوان خروجی انتخاب می‌شود. همانطور که در نمونه بالا مشاهده می‌کنید، در مقایسه ۱۰ BUY و ۹ SELL، سیگنال خرید به عنوان نتیجه این بخش حاصل شده است.

مبنای تایید نهایی:

پس از آنکه نتیجه ارزیابی مجموعه شاخص‌های تکنیکال مشخص شد، ربات چند الگوی بنیادی را به عنوان فیلتر تایید نهایی در نظر می‌گیرد. به عنوان نمونه شاخص واگرایی RSI و روند کلی قیمت، به عنوان دو فیلتر نهایی در نظر گرفته شده است. ربات‌ها می‌توانند فیلترهای بیشتری نیز در نظر بگیرند. معمولا با افزایش شاخص‌های مبنا و فیلتر‌های نهایی، دقت سیگنال‌ها در پیش‌بینی قیمت افزایش می‌‌یابد.
سیگنال تولید شده بر مبنای ارزیابی شاخص‌ها، توسط الگوهای بنیادین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نتیجه تحت عنوان Confirm، Neutral یا Veto، بازنمایی می‌شود. در نمونه فوق، اگر الگوهای اصلی با سیگنال تولید شده همسو باشند، وضعیت Confirm رخ می‌دهد و اگر معکوس باشند، نتیجه Veto خواهد بود. در صورتی که هر دو الگو در وضعیت Confirm قرار بگیرند، سیگنال نهایی شده و توسط ربات به کاربر ارائه می‌شود.
شاید اینطور به نظر برسد که با توجه به فیلترهای مکانیزم هوش مصنوعی، تایید نهایی سیگنال کمتر رخ دهد. اما با توجه به اینکه ربات‌ها دائما (به ازای هر کندل) در حال ارزیابی حرکات قیمتی هستند و این کار در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد، می‌توانیم سیگنال‌های تایید شده متعددی را دریافت کنیم. با این وجود برخی از ربات‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فیلترهای گسترده‌تری را پوشش دهند. در چنین مکانیزم‌هایی تعداد سیگنال‌ها کاهش می‌یابد، اما دقت و احتمال موفق بودن سیگنال نیز بیشتر می‌شود.

مبنای تحلیلی:

ربات Red Moon، تحلیل و پیش‌بینی قیمتی خود را بر مبنای ۲۹ شاخص مختلف اجرایی می‌کند. اما یکی از مهم‌ترین الگوهای به کار گرفته شده در این ربات “ابرهای ایچیموکو” است. این الگو از سال ۱۹۶۹ تا به امروز یکی از معتبرترین روش‌های تحلیل تکنیکال محسوب می‌شود.
ابرهای ایچیموکو با استفاده از میانگین‌های متحرک قیمتی می‌توانند کندل‌های آتی را پیش‌بینی کنند. در ربات Red Moon از ابرهای قرمز ایچیموکو به عنوان شاخص اصلی استفاده شده و علت نام‌گذاری این ربات نیز بر همین مبنا است. ابرهای قرمز به طور کلی با توجه به نوسانات قیمت در ۵۲ کندل پیشین، ۲۶ کندل آتی و سقف و کف احتمالی آن را پیش‌بینی می کنند.

قابلیت ارائه گزارش عملکرد:

ربات Red Moon می‌تواند گزارش بازده معاملات پیشنهادی خود را به روش‌های گوناگون ارائه دهد. معامله‌گران می‌توانند سود و زیان حاصل از سیگنال‌های این ربات را در دوره‌های زمانی مختلف ارزیابی کنند. با افزودن Red Moon به تریدینگ ویو، می‌توانید بازدهی آن را بر روی تمام سرمایه‌های موجود بررسی کنید. سیگنال‌های ارائه شده توسط Red Moon علاوه بر بازار رمز ارزها، دیگر بازارهای مالی از جمله فارکس را نیز پوشش می‌دهد.

محدوده عملکرد:

سیگنال‌های ربات Red Moon در تمامی تایم‌فریم‌های موجود ارائه می‌گردد. اما با توجه به شاخص‌های تحلیلی به کار گرفته شده در این ربات، بهترین عملکرد آن در محدوده تایم‌فریم‌های ۱ تا ۵ دقیقه قرار می‌گیرد. با افزایش قالب زمانی نمودار، تعداد سیگنال‌ها کاهش می‌یابد. با این حال می‌توانید با مراجعه به تاریخچه عملکرد این ربات در تایم‌فریم‌های بالاتر از سود ده بودن آن اطمینان پیدا کنید.

نسبت سود به زیان (ریسک):

نسبت سود و زیان در سیگنال‌های ربات Red Moon ۱ به ۱ است. به عبارتی سود در نظر گرفته شده برای هر معامله با حد ضرر یا استاپ لاس معامله برابر است. به همین خاطر نرخ پیش‌بینی‌های درست ربات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این نرخ را می‌توانید در گزارش‌های ارائه شده از عملکرد ربات، مورد ارزیابی قرار دهید. اما دو قابلیت کلیدی Red Moon باعث می‌شود که حد زیان در معاملات قابل کنترل باشد.
۱. تمام پیش‌فرض‌های سیکنال‌دهی با توجه به استراتژی تجاری شما قابل تغییر است. می‌توانید با مراجعه به بخش تنظیمات Red Moon، حد سود و زیان را به دلخواه خود تغییر دهید. برای اطمینان از نتیجه می‌‌توانید تغییرات مورد نظر را در بخش گزارش عملکرد وارد کرده و بازدهی آن را ارزیابی کنید.
۲.ربات به شکل خودکار در صورت تغییر روند و بروز‌ موقعیت‌های معاملاتی بهتر، حد ضرر سیگنال پیشین را کاهش می‌دهد و از زیان بیشتر جلوگیری می‌کند.

نیمه اتوماتیک:

ازآنجایی که ربات Red Moon با توجه به استراتژی تجاری کاربر و شاخص‌های تحلیلی هوش مصنوعی، نقطه ورود به معامله و حد سود و زیان آن را مشخص می‌کند و معامله‌گر صرفا موقعیت را ثبت می‌کند؛ جزو دسته ربات‌های نیمه اتوماتیک محسوب شده و می‌توان با تکیه به سیگنال‌های ارائه شده، یک استراتژی معاملاتی موفق را تجربه کرد.

تصاویر

ویدیو

سوالات متداول

در صفحه مربوط به ربات‌های رمز ارز روی گزینهٔ «فعال‌سازی» کلیک کنید و ID تریدینگ ویو خود را در فیلد مشخص شده وارد نمایید؛ سپس پرداخت را انجام دهید.

پس از فعال‌سازی ربات، چارت تریدینگ ویو خود را باز کرده و در بخش اندیکاتورها (indicators) قسمت invite-only scripts روی ربات Red Moon کلیک کنید.

تمام ربات‌های مجموعه رمز‌ارز از جمله ربات Red Moon، در تمام دستگاه‌های مجهز به اینترنت از جمله کامپیوتر، لپ‌تاپ، موبایل هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند و… قابل مشاهده و استفاده هستند.

خیر، تمام ربات‌های مجموعه رمزارز روی حساب کاربری پایه و عادی تریدینگ ویو به خوبی کار می‌کنند و برای استفاده از امکانات ربات، نیازی به داشتن حساب کاربریِ پولی تریدینگ ویو نیست.

 پس از فعال‌سازی ربات Red Moon، همکاران ما در بخش پشتیبانی در کمتر از ۱۲ ساعت ربات مورد نظر را به صورت اختصاصی برای ID تریدینگ ویو که در بخش سفارش ثبت کرده بودید فعال می‌کنند. پس از فعال‌سازی ربات، نوتیفیکشن فعال‌سازی برای شما ارسال خواهد شد.

رباتRed Moon، به صورت یک اندیکاتور خصوصی VIP در بخش invite only در لیست اندیکاتورهای شما در پلتفرم تریدینگ ویو (TradingView.com) فعال می‌شود.

ربات Red Moon در تمام بازار‌های مالی از جمله رمز ارز، بورس جهانی، فارکس و هر بازار مالی که در تریدینگ ویو چارت داشته باشد قابل اجراست.

ربات Red Moon روی تمام رمز‌ارزهای صرافی‌های مختلف و جفت ارز‌های فارکس در تمام بروکر‌ها به خوبی کار می‌کند. تنها شرط استفاده از این ربات این است که ارز مورد نظر شما در صرافی مد نظرتان در تریدینگ ویو، چارت داشته باشد.