• info@ramzarz.info
  • ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

تحلیل فاندامنتال یکی از انواع تحلیل در بازارهای مالی است که هدف آن، بررسی ارزش ذاتی پروژه‌‌ها، شرکت‌ها و سهام است. این نوع تحلیل در بازارهای مختلف بورس فارکس و ارزهای دیجیتال به کار گرفته می‌شود، اما نحوه انجام آن در این بازارها متفاوت است؛ زیرا عواملی که بر ارزش ذاتی دارایی‌ها در این بازارها تاثیر می‌گذارند، متفاوت هستند. هدف از تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال، بررسی ارزش ذاتی پروژه‌های کریپتو کارنسی بر مبنای فعالیت‌های کاربران در شبکه، تکنولوژی‌های استفاده‌شده و اهداف و کاربردهای آن‌هاست. در این مقاله از سایت رمزارز به طور کامل گام‌هایی که برای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال نیاز است را بررسی می‌کنیم.

بیشتر بدانید: چرا باید از ربات دستیار ترید هوشمند ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

در بازارهای سنتی مانند بازار سهام، ارزش ذاتی یک سهم براساس درآمد شرکت و قیمت آن در بازه زمانی مشخص، به صورت کمی ارزیابی می‌شود. تحلیل‌گر فاندامنتال بازار سهام با بررسی شرایط اقتصادی دنیا، کشور و شرکت، نرخ‌های تاثیرگذار در فروش شرکت را تعیین و برآوردی از میزان فروش، درآمد و سود شرکت برای سال‌های آتی به دست می‌آورد. مقایسه سود شرکت به ازای هر سهم با ارزش بازار سهام شرکت، به کاربر در تشخیص گزینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری کمک می‌کند. روش‌های زیادی برای تحلیل فاندامنتال در بازارهای سنتی وجود دارد و مثال گفته‌شده تنها یک نمونه از آن‌‌ها است.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال کمی متفاوت‌تر از بازارهای مالی سنتی است و ارزش‌گذاری توکن‌های پروژه ارز دیجیتال به راحتی قابل انجام نیست. در بسیاری از پروژه‌‌های ارز دیجیتال منبع اصلی تحلیل فاندامنتال درآمد پروژه نیست و این عامل در کنار عوامل دیگری مانند میزان استفاده از محصولات پروژه، تکنولوژی استفاده‌شده در آن و اقتصاد توکن پروژه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شباهت تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال با سایر بازارهای مالی در این است که برای تشخیص ارزشمندی این پروژه‌ها نیز به یک تحلیل همه‌‌جانبه نیاز است و نمی‌توانید با بررسی یک متغیر بنیادی ارزش توکن پروژه را تعیین کنید. همانطور که در تحلیل بازارهای سنتی شرایط اقتصاد کلان، شرایط خود شرکت‌ها و نحوه تعامل مصرف‌کنندگان با شرکت بررسی می‌شود، در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال نیز عوامل درونی پروژه، تعامل کاربران با پروژه ارز دیجیتال، مدل اقتصادی توکن‌‌های پروژه و شرایط کل بازار ارزهای دیجیتال و حتی اقتصاد کلان جهانی موثر هستند. در ادامه این مقاله به بررسی هر یک از این عوامل می‌پردازیم.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال با بررسی عوامل درونی پروژه

منظور از عوامل درونی پروژه‌های ارز دیجیتال، عوامل شکل‌دهنده آن است. تیم توسعه‌‌دهنده، سرمایه‌گذاران، مشاوران، اهداف و برنامه‌‌های پروژه، وایت پیپر، وب‌سایت و شبکه‌‌های اجتماعی، اقتصاد توکن‌های پروژه و در صورت وجود اپلیکیشن کاربردی پروژه، از جمله عواملی هستند که در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال مورد بررسی قرار می‌گیرند. با توجه به وجود تعداد زیادی رمزارز در بازار، تحلیل بنیادی همه آن‌ها نیاز به زمان و فعالیت زیادی دارد. به همین دلیل، تحلیل بنیادی در ارزهای دیجیتال به صورت حذفی انجام می‌شود تا در مراحل اولیه بسیاری از پروژه‌های اسکم و بی‌ارزش از چرخه بررسی حذف شوند.

برای آشنایی بیشتر با ربات دایموند سیگنال کلیک کنید!

نکات فاندامنتالی کار با ربات دایموند سیگنال

شاید اگر تکنیکال‌کار باشید دیگر نیاز نباشد که تمام موارد تحلیل‌گری از لحاظ بنیادی یک پروژه را تحلیل کنید برای اینکه بتوانید با ربات دایموند سیگنال کار کنید و سود مستمر از بازار بگیرید؛ فقط کافی است که کمی دانش فاندامنتالی داشته باشید. در ادامه در این مورد صحبت خواهیم کرد.

اخبارها و رویدادهای فاندامنتالی هستند که نمودارها را به وجود می‌آورند. در واقع تکنیکال و فاندامنتال در امتداد یکدیگر هستند. به این صورت که اخبار فاندامنتالی موج‌های بازار را ایجاد می‌کند و از روی این موج‌های بازار می‌توانیم از آینده اخبار فاندامنتالی مطلع شویم.

برای این که بتوانید با ربات کار کنید، فقط باید مراقب پامپ و جامپ‌هایی که در بازار اتفاق می‌افتد باشید. دلیل این که گاهی اوقات نمودارها، چه در بازار رمزارز و چه در بازار فارکس، به صورت شارپ بالا و پایین می‌شوند این است که در آن لحظه معمولا اخبار فاندامنتالی در رابطه با آن ارز دیجیتال صادر شده است. همین دلیل باعث نوسان شدید قیمت‌ها می‌شود. شاید تا ۵۰ درصد یا بیشتر علم تکنیکال قبل از آنکه خبری صادر کند، علائم خود را روی نمودار قبل از صدور خبر نشان می‌دهد و جهتی که اخبار می‌خواهد در آن مسیر نوسان کند را می‌گوید.

اما گاهی اوقات بازار بدون هیچ نشانه‌ای در مسیر خود نوسان شدید می‌کند. اگر از فاندامنتال بازار رمز ارز اطلاع ندارید و فقط با ربات کار می‌کنید، سعی کنید که قبل از انتشار خبر وارد معامله نشوید یا اگر معامله‌ای دارید آن را ببندید. تمام ربات‌های معامله‌گری طبق موارد تکنیکالی معامله می‌کنند و سیگنال ورود به معامله را صادر می‌کنند. ربات‌ها از اخبار و نکات فاندامنتالی اطلاع ندارند. پس زمانی که معاملهٔ باز دارید مراقب اخبار و تحلیل فاندامنتال بازار رمزارز باشید.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما