ربات Diamond Signal

Diamond Signal یک ربات هوش مصنوعی است که بر اساس تجمیع ۱۱ شاخص تحلیل تکنیکال، نقاط ورود به معامله را به شکل خودکارمشخص می‌کند. این ربات در دسته ربات‌های “دستیار ترید” قرار می‌گیرد. از این ربات‌ها می‌توان در کنار ابزارهای تحلیلی دیگر استفاده کرد و بهترین موقعیت‌های معاملاتی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی نمود. ویژگی های Diamond Signal را می‌توان تحت عناوین زیر توضیح داد:

ربات دستیار ترید چیست ؟

ربات دستیار ترید یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته میباشد که با کمک تکنولوژی و محاسبات دقیق کامپیوتری، پارامتر ها و متغییر های تحلیل تکنیکال زیادی را در لحظه محاسبه میکند و نتیجه آن را به صورتی قابل درک برای انسان نمایش میدهد.

نحوه عملکرد ربات‌های معاملاتی (Trading Bot)

ربات‌های معاملاتی یا ربات‌های سیگنال‌دهی، یکی از ابزارهای تحلیل و پیش‌بینی نمودار قیمت محسوب می‌شوند. ربات‌ها مجموعه‌ای از کدهای کامپیرتری هستند که شاخص‌های تکنیکال تحلیل قیمت را بازنمایی می‌کنند و توسط هوش مصنوعی سامان‌دهی می‌شوند. به زبان ساده می‌توان گفت: هر دانشی که یک معامله‌گر حرفه‌ای برای پیش‌بینی حرکات آتی قیمت به کار می‌گیرد، توسط ربات‌ها با سرعت و دقت بسیار بالاتری انجام شده و نتیجه به عنوان یک پیشنهاد خرید یا فروش، به کاربر ارائه می‌شود.
با افزایش تعداد شاخص‌ها و نوسان‌گرهای تحلیل تکنیکال، ارزیابی همه یا حتی بخشی از آن‌ها توسط معامله‌گر، کار بسیار دشواری است. ربات‌های معاملاتی می‌توانند به واسطه تکنولوژی هوش مصنوعی، این فرآیند دشوار و وقت‌گیر را در کسری از ثانیه با دقت بسیار بالایی انجام دهند. نحوه تحلیل و ارزیابی شاخص‌ها در یک ربات معاملاتی به شرح زیر است:

مبنای تحلیل:

ساس تحلیل و پیش‌بینی قیمت، تکرار و تاثیر الگوی حرکات پیشین بر الگوی حرکات آتی است. هر یک از این الگوها توسط یک شاخص تکنیکال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. کنار هم قرار گرفتن و همسویی این شاخص‌ها می‌تواند اعتبار یک پیش‌بینی را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. ربات‌های معاملاتی نیز بر اساس ارزیابی خودکار مجموعه‌ای از شاخص‌های تکنیکال، حرکات آتی قیمت را پیش‌بینی می کنند. اما پرسش کلیدی اینجاست که هوش مصنوعی به چه نحوی این شاخص‌ها را ترکیب کرده و نتیجه را ارائه می‌دهد؟
تصویر بالا مکانیزم اصلی یک ربات معاملاتی را بازنمایی می‌کند. شاخص‌های گوناگون استفاده شده در هوش مصنوعی ربات توسط ضرایب متفاوت تقسیم‌بندی می‌شوند. این ضرایب میزان اهمیت هر شاخص را مشخص می‌کند. نتیجه ارزیابی هر یک از شاخص‌ها به دو صورت BUY یا SELL بازنمایی می‌شود. در صورتی که تحلیل صورت گرفته بر مبنای شاخص مورد نظر صعودی باشد، نتیجه، سیگنال خرید یا BUYی خواهد بود و در مقابل، اگر نتیجه ارزیابی نمودار قیمت بر مبنای شاخص مورد نظر نزولی باشد، نتیجه، سیگنال فروش یا SELL است. در نهایت مجموع BUYها و SELLها (با احتساب ضرایب) با هم مقایسه می‌شود و هر کدام مقدار بیشتری را به خود اختصاص دهد به عنوان خروجی انتخاب می‌شود. همانطور که در نمونه بالا مشاهده می‌کنید، در مقایسه ۱۰ BUY و ۹ SELL، سیگنال خرید به عنوان نتیجه این بخش حاصل شده است.

مبنای تایید نهایی:

پس از آنکه نتیجه ارزیابی مجموعه شاخص‌های تکنیکال مشخص شد، ربات چند الگوی بنیادی را به عنوان فیلتر تایید نهایی در نظر می‌گیرد. به عنوان نمونه شاخص واگرایی RSI و روند کلی قیمت، به عنوان دو فیلتر نهایی در نظر گرفته شده است. ربات‌ها می‌توانند فیلترهای بیشتری نیز در نظر بگیرند. معمولا با افزایش شاخص‌های مبنا و فیلتر‌های نهایی، دقت سیگنال‌ها در پیش‌بینی قیمت افزایش می‌‌یابد.
سیگنال تولید شده بر مبنای ارزیابی شاخص‌ها، توسط الگوهای بنیادین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نتیجه تحت عنوان Confirm، Neutral یا Veto، بازنمایی می‌شود. در نمونه فوق، اگر الگوهای اصلی با سیگنال تولید شده همسو باشند، وضعیت Confirm رخ می‌دهد و اگر معکوس باشند، نتیجه Veto خواهد بود. در صورتی که هر دو الگو در وضعیت Confirm قرار بگیرند، سیگنال نهایی شده و توسط ربات به کاربر ارائه می‌شود.
شاید اینطور به نظر برسد که با توجه به فیلترهای مکانیزم هوش مصنوعی، تایید نهایی سیگنال کمتر رخ دهد. اما با توجه به اینکه ربات‌ها دائما (به ازای هر کندل) در حال ارزیابی حرکات قیمتی هستند و این کار در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد، می‌توانیم سیگنال‌های تایید شده متعددی را دریافت کنیم. با این وجود برخی از ربات‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فیلترهای گسترده‌تری را پوشش دهند. در چنین مکانیزم‌هایی تعداد سیگنال‌ها کاهش می‌یابد، اما دقت و احتمال موفق بودن سیگنال نیز بیشتر می‌شود.

مشخصات ربات Diamond Signal :

در ربات‌های دستیار ترید، حد سود و زیان مشخص نمی‌شود و تعیین محدوده معامله به عهده معامله‌گر است. معامله‌گران بسیاری وجود دارند که حد سود و زیان را بر مبنای استراتژی‌های تجاری شخصی تعیین می‌کنند و برای این کار از الگوهای تکنیکال خاصی بهره می‌گیرند. اما تعیین نقاط مناسب برای ورود به معامله کار آسانی نیست. در معاملات روزانه یا اسکالپینگ که تراکم معاملات بالا است، تعیین نقاط ورود به معامله در کمترین زمان ممکن از اهمیت بسزایی برخوردار است. اسمارت تریدر در کسری از ثانیه نقاط بهینه برای ورود به معامله را در اختیار کاربر قرار داده و بازده سرمایه‌گذاری را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد.

محدوده عملکرد:

Diamond Signal در تمام تایم‌فریم‌های موجود عملکرد خوبی دارد. اما یکی از بهترین ابزارهای سیگنال‌دهی برای تایم‌فریم‌های ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه محسوب می‌شود. عملکرد سیگنال‌های این ربات در قالب‌های زمانی کوتاه‌مدت بسیار مطلوب است و می‌توان با تکیه بر نقاط ورود ارائه شده توسط این ربات، بازده سرمایه‌گذاری را تا حد قابل توجهی افزایش داد. علاوه بر این، Diamond Signal گستره چشمگیری از سرمایه‌ها را نیز پوشش می‌دهد. معامله‌گران می‌توانند برای معامله در بازار رمز ارزها، فارکس و دیگر بازارهای مالی از این ربات استفاده کنند.
ربات Diamond Signal بهترین عملکرد خود را در مواقعی که بازار دارای روند است نشان می‌دهد. بازدهی سیگنال‌های Diamond Signal در مواقعی که قیمت در یک محدوده مشخص نوسان می‌کند، دقت کمتری دارد. تایم‌فریم‌های کوتاه‌مدت (کمتر از ۵ دقیقه) معمولا دارای روند هستند و به همین علت عملکرد این ربات در تایم‌فریم‌های کوتاه‌مدت موفق‌تر است.

کاربرد:

هرچند سیگنال‌های Smart Trader امکان بسیار درخشانی برای تمام معامله‌گران محسوب می‌شود، اما با توجه به ویژگی‌های عنوان شده و دقت بالای سیگنال‌های ارائه شده در تایم‌فریم‌های کوتاه‌مدت، این ربات بهترین انتخاب برای معامله‌گران اسکالپ است. شاخص‌های در نظر گرفته شده در این ربات، نقاط بهینه و ایده‌آل برای ورود به معامله را مشخص می‌کند.

تصاویر

ویدیو

سوالات متداول

در صفحه مربوط به ربات‌های رمز ارز روی گزینهٔ «فعال‌سازی» کلیک کنید و ID تریدینگ ویو خود را در فیلد مشخص شده وارد نمایید؛ سپس پرداخت را انجام دهید.

پس از فعال‌سازی ربات، چارت تریدینگ ویو خود را باز کرده و در بخش اندیکاتورها (indicators) قسمت invite-only scripts روی ربات Diamond Signal کلیک کنید.

تمام ربات‌های مجموعه رمز‌ارز از جمله ربات Diamond Signal، در تمام دستگاه‌های مجهز به اینترنت از جمله کامپیوتر، لپ‌تاپ، موبایل هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند و… قابل مشاهده و استفاده هستند.

خیر، تمام ربات‌های مجموعه رمزارز روی حساب کاربری پایه و عادی تریدینگ ویو به خوبی کار می‌کنند و برای استفاده از امکانات ربات، نیازی به داشتن حساب کاربریِ پولی تریدینگ ویو نیست.

 پس از فعال‌سازی ربات Diamond Signal، همکاران ما در بخش پشتیبانی در کمتر از ۱۲ ساعت ربات مورد نظر را به صورت اختصاصی برای ID تریدینگ ویو که در بخش سفارش ثبت کرده بودید فعال می‌کنند. پس از فعال‌سازی ربات، نوتیفیکشن فعال‌سازی برای شما ارسال خواهد شد.

رباتDiamond Signal، به صورت یک اندیکاتور خصوصی VIP در بخش invite only در لیست اندیکاتورهای شما در پلتفرم تریدینگ ویو (TradingView.com) فعال می‌شود.

ربات Diamond Signal در تمام بازار‌های مالی از جمله رمز ارز، بورس جهانی، فارکس و هر بازار مالی که در تریدینگ ویو چارت داشته باشد قابل اجراست.

ربات Diamond Signal روی تمام رمز‌ارزهای صرافی‌های مختلف و جفت ارز‌های فارکس در تمام بروکر‌ها به خوبی کار می‌کند. تنها شرط استفاده از این ربات این است که ارز مورد نظر شما در صرافی مد نظرتان در تریدینگ ویو، چارت داشته باشد.