• info@ramzarz.info
  • ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

یکی از توکن‌هایی که در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی در جهان رمز‌ارزها کسب کرده، توکن STACK است. توکن STACK جهت فراهم کردن یک پلتفرم غیرمتمرکز برای تراکنش‌های امن و سریع با کارمزد کم طراحی شده است. در متن پیش‌ رو تاریخچه، ساختار عملکرد، نقشه راه، ارزش بازار و رویدادهای مهمی که در زمینه این رمزارز رخ داده‌اند را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل قیمت STACK در تاریخ ۲۲ مرداد

قیمت توکن استک در یک روند نزولی و مداوم ۴۰ روزه نزدیک به ۳۰ درصد ارزش خود را از دست داده است. با این حال این روند نزولی به یک محدوده تعادلی ختم شده است و می‌توان این محدوده را کف سویه نزولی اخیر Stack قلمداد کرد.

تحلیل قیمت STACK در تاریخ ۲۲ مرداد

همانطور که در نمودار روزانه قیمت این توکن مشاهده می‌کنید، یک سطح حمایتی مستحکم در قیمت فعلی شکل گرفته است. سطح ۰.۵۹ دلاری نقطه حساسی در نمودار فعلی توکن استک محسوب می‌شود. در صورتی که تحت فشار فروش این سطح حمایتی شکسته شود، سطوح ۰.۵۴ و ۰.۴۶ دلاری حمایت‌های کلیدی بعدی خواهند بود.

تغییر وضعیت نمودار وابسته به افزایش تقاضی خریداران و شکست مقاومت ۰.۶۱ و ۰.۶۲ دلاری است. این مقاومت‌ها که در واقع توسط میانگین متحرک ۳۰ روزه و ۲۰۰ روزه شکل گرفته‌اند، تعیین کننده روند کوتاه‌مدت قیمت خواهند بود. در صورتی که این مقاومت‌ها شکسته شوند قیمت می‌تواند تا سطح ۰.۶۸ و ۰.۷۲ دلاری رشد کند.

تاریخچه استک

توکن STACK در سال ۲۰۱۷ توسط یک مجموعه‌ای از علاقمندان به بلاکچین تأسیس شد، این تیم قصد ایجاد یک پلتفرم غیرمتمرکزی را داشتند که بتواند جایگزین بهتری برای سیستم‌های بانکی سنتی باشد. تیم STACK، پتانسیل تکنولوژی بلاکچین را درک کرده بود تا راهی برای انقلاب در صنعت تبادلات مالی، کارت‌های اعتباری و پرداخت‌های الکترونیکی فراهم کند و برای این منظور، یک توکن رمزارزی را ایجاد کرد.

ساختار کاری (Work Structure)

توکن STACK بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است که یک مسیر امن و غیرمتمرکز برای توسعه برنامه‌های کاربردی (dApp) فراهم می‌کند. توکن‌های STACK می‌توانند برای پرداخت کالاها و خدمات در شبکه STACK استفاده شوند، علاوه بر این توکن‌های استک برای تصمیم‌گیری درباره افق آتی پلتفرم از طریق رای‌گیری نیز کاربرد دارند.

STACK بر مبنای الگوریتم اثبات سهام  (Proof-of-Stake)کار می‌کند که به شبکه این امکان را می‌دهد تا به صورتی کارآمدتر و با مصرف انرژی کمتر به اجماع برسد و تراکنش‌ها را تایید کند. این بدان معناست که کاربران می‌توانند بدون نیاز به تجهیزات استخراج گران قیمت، با سپرده کردن توکن‌های خود، در اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه STACK شرکت کنند.

نقشه راه (Road Map)

STACK یک نقشه راه جسورانه دارد که برنامه‌هایش را برای آینده بیان می‌کند. برخی از مراحل کلیدی افق آتی STACK به شرح زیر است:

۱. راه‌اندازی شبکه STACK: راه‌اندازی شبکه STACK در سال ۲۰۲۱، مرحله‌ی مهمی برای پروژه بود. این شبکه برای فراهم کردن یک پلتفرم غیرمتمرکز، امن و سریع برای تایید تراکنش‌ها طراحی شده است و قابلیت ویژه‌ای برای تحول سیستم‌های بانکی سنتی دارد.

۲. توسعه برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز: STACK قصد دارد برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکزی را که با شبکه‌ STACK سازگاری دارند در راستای تسهیل تبادلات مالی گسترش دهد. این برنامه‌ها به کاربران، ارزهای غیرمتمرکز، پلتفرم‌های اعتبارسنجی و دیگر امکانات مورد نیاز را ارائه می‌دهند.

۳. گسترش اکوسیستم STACK: تیم استک قصد دارد با پروژه‌های بلاکچین دیگر همکاری کند و با پلتفرم‌های غیرمتمرکز دیگر همراه شود. این عمل باعث می‌شود تا STACK طیف گسترده‌تری از خدمات را به کاربران خود ارائه دهد و انتشار توکن STACK روندی افزایشی داشته باشد.

ارزش بازار STX

به عنوان یکی از مهم‌ترین رمزارزهای بازار، در حال حاضر سرمایه بازار STACK تقریبا ۲.۵ میلیارد دلار است. قیمت STACK از زمان شروع آن و با توجه به روند بازار و رویدادهای خبری، نوسانات قابل توجهی داشته است. سرمایه بازار فعلی STACK این رمز ارز را در فهرست ۱۰۰ رمزارز برتر جهان قرار داده است و نظر بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

رویدادهای مهم (Impotant Event)

  • عرضه اولیه توکن (ICO): عرضه اولیه توکن STACK در نوامبر ۲۰۱۷ برگزار شد و حدود ۲۰ میلیون دلار آمریکا در این فرآیند جذب سرمایه کرد. این رخداد، منابع مورد نیاز برای توسعه پلتفرم STACK و راه‌اندازی آن در بازار را تامین کرد.
  • لیست شدن در صرافی‌ها: STACK در چندین صرافی بزرگ رمزارز، از جمله Binance، Coinbase و Kraken لیست شده است. این اقدام باعث شده است که دسترسی به STACK برای سرمایه‌گذاران راحت‌تر شود و‌ ‌‌ارزش بازار آن به شکل قابل توجهی رشد کند.
  • همکاری با پروژه‌های دیگر: STACK با چندین پروژه دیگر بلاکچین، از جمله Chainlink و Uniswap همکاری کرده است. این همکاری‌ها به STACK این امکان را می‌دهند که با سایر پلتفرم‌های بلاکچین ادغام شود و به کاربران دسترسی به طیف گسترده‌تری از خدمات را بدهد.
STX ,
کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما