• info@ramzarz.info
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

پیوت (Pivot) در تحلیل تکنیکال زمانی به کار برده می‌شود که تغییری در مسیر حرکت قیمت روی دهد. میانگین بالاترین و پایین‌ترین قیمت یک سهم، در روز و آخرین قیمت ثبت‌شده برای آن سهم است. در این مقاله با پیوت و انواع پیوت مینور و ماژور در تحلیل تکنیکال آشنا خواهید شد. همچنین سیگنال‌های ربات دایموند سیگنال را در تایم‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت بررسی می‌کنیم و به نکاتی اشاره می‌کنیم که باعث افزایش کیفیت تریدتان می‌شود.

چرا تایم فریم در تحلیل تکنیکال مهم و کاربردی است؟

انجام معاملات در بازار ارزهای دیجیتال همیشه با استرس و دل‌نگرانی همراه است، ولی با انتخاب یک تایم فریم مناسب در تحلیل تکنیکال می‌توانید این اضطراب را کاهش دهید و با انرژی بهتر و بیشتری به ترید مشغول شوید. دو عامل، سبک معاملاتی و زمان شروع معامله، بیشترین تاثیر را در بازدهی سرمایه‌گذاری دارند.

تایم فریم در تحلیل تکنیکال بسیار مهم است، زیرا اگر معامله‌گران مبتدی تایم فریم مناسب شخصیت خود را انتخاب نکنند و بر این باور باشند که تایم فریم‌های کوتاه‌مدت سود بهتری برای آن‌ها به ارمغان می‌آورد و در نهایت به نتیجه دلخواه خود نرسند، بدون‌ شک دچار سرخوردگی و ناامیدی می‌شوند.

البته که انتخاب نوع تایم فریم به عوامل مختلفی بستگی دارد، ولی به هر حال تریدر باید در انتخاب دوره زمانی مورد نظرش دقت زیادی به خرج دهد. برای مثال، ممکن است با تایم فریم‌های ساعتی سازگاری بهتری داشته باشند و بازدهی بیشتری را به ارمغان بیاورند.

نکته دیگری که در مورد تایم فریم‌ها وجود دارد، مربوط به تعداد پایین سیگنال‌ها حاضر در آن‌ است، گرچه زمان بیشتری برای تحلیل بازار خواهید داشت. در نهایت می‌توان گفت با اینکه تایم فریم اهمیت بسیاری در تحلیل تکنیکال دارد ولی با توجه به سلیقه و سبک معاملاتی افراد، می‌توان یکی از دوره‌های زمانی را انتخاب کرد.

برای آشنایی با ربات‌های تریدر رمزارز کلیک کنید!

تایم فریم‌ها      

سوالی که ذهن بیشتر تریدرها را به خود مشغول می‌کند، مربوط به کاربرد شاخص‌های فنی در تایم فریم‌های مختلف است. در واقع تریدرها باید با توجه به دوره زمانی که در نظر دارند، از ابزارهای متفاوتی در معاملات خود استفاده کنند. بسیاری از تریدرها دوست دارند تنها یک تایم فریم خاص را در نظر بگیرند.

به عبارت دیگر با قفل شدن بر روی یک تایم فریم، معامله‌گران پویایی موجود در سایر بازه‌های زمانی را فراموش می‌کنند و تنها بر روی تایم فریم مورد نظر خود تمرکز دارند. با در نظر گرفتن یک سیر صعودی برای سرمایه‌گذاری خود و با کمک تایم فریم در تحلیل تکنیکال، سعی دارند روند قیمتی رمز ارز مورد نظر خود را پیش‌بینی کنند.

در صورتی که دوره زمانی در بین قله‌ها یا دره‌های نمودار قرار داشته باشد، نشانه‌ای از عملکرد کوتاه‎مدت قیمت خواهد بود. اگر قصد دارید روند قیمتی رمز ارز خود را به طور دقیق پیش‌بینی کنید، باید تایم فریم مورد نظرتان را با نوسانات کوتاه‌مدت و بلندمدت نمودار قیمت مقایسه کنید. این فعالیت به نوعی بازی در سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید و همیشه ممکن است در معرض هوس‌بازی‌های تایم فریم‌ها قرار بگیرید و سعی کنید بر اساس آن عمل کنید.

برای خرید ربات دایموند سیگنال کلیک کنید!

بهترین تایم فریم برای ترید

بهترین تایم فریم برای تریدهای روزانه هر فرد با سایرین متفاوت است. برخی از افراد با دوره‌های زمانی ۳۰ دقیقه‌ای یا یک ساعتی راحت‌تر فعالیت می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به دلیل نوسانات و حرکت سریع بازار ارزهای دیجیتال، از دوره‌های زمانی کوچک ۱۰ دقیقه‌ای یا کمتر استقبال خواهند کرد.

بسیاری از معامله‌گران بر این باور هستند که تایم فریم کوتاه‌تر برای کسب سود بیشتر بهتر است ولی به هر حال برای رسیدن به موفقیت در این بازار به تجربه، تخصص، مهارت‌های تصمیم‌گیری سریع و ذهنی آرام نیاز است. تایم فریم‌های یک دقیقه‌ای تا پنج دقیقه‌ای خیلی سریع اتفاق می‌افتند.

به خاطر داشته باشید تایم فریم ۳۰ دقیقه‌ای یا یک ساعتی آرام‌تر حرکت می‌کنند و زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری، برنامه‌ریزی و انجام معاملات دارید. ترید روزانه یکی از سخت‌ترین تجارت‌های حال حاضر است، که باید از روش تایم فریم در تحلیل تکنیکال استفاده کنید تا به یکی از تریدرهای روزانه تبدیل شوید.

برای کار کردن با ربات دایموند سیگنال نیز به همین روش باید عمل کنید. سیگنال‌های ربات در هر تایم فریمی بنابر تحلیل همان تایم فریم است.

یک نکته بسیار مهم، ارتباط بین تایم فریم‌ها است. برای معامله کردن به دو روش می‌توانید عمل کنید:

۱_ به صورت تک تایم فریم کار کنید. یعنی تایم تحلیل و تایم ورود به معامله‌تان، همه در یک تایم فریم اتفاق بیفتد. تعداد اندکی از تریدرها به این صورت عمل می‌کنند. یکی از دلایل آن هم این است که دید کافی از نمودار و روند نخواهید داشت.

۲_ به صورت مولتی تایم فریم کار کنید. اکثر معامله‌گرها در بازار فارکس یا بازار رمز ارز به این صورت عمل می‌کنند که معمولا در تایم فریم بالاتر روند اصلی بازار را مشخص می‌کنند و در تایم فریم‌های پایین‌تر نقطه ورود به معامله را قرار می‌دهند.

برای کار با ربات تریدر دایموند سیگنال می‌توانید به هر دو روش عمل کنید؛ اما اگر از روش مولتی تایم فریم استفاده کنید، مسلما معاملات کم ریسک‌تر و بهتری را خواهید داشت.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما