• info@ramzarz.info
  • ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

رمز ارز بات BAT نام اختصاری برای پروژه Basic Attention Token است و توکن اختصاصی مرورگر Brave شمرده می‌شود. این پروژه توسط Brendan Eich بر روی بلاک‌چین اتریوم ایجاد شده است. در این مقاله سعی می‌کنیم به طور مختصر به معرفی توکن بات پرداخته، تیم فنی و سابقه اعضای اصلی این پروژه را معرفی کنیم. در ادامه این گزارش همچنین به راه حل بلاک‌چینی ارائه شده توسط پروژه Basic Attention Token جهت حل مشکلات موجود در صنعت نشر و تبلیغات پرداخته ایم.

توکن BAT در یک نگاه

توکن بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) به کمک فناوری بلاکچین و به منظور ارتقاء امنیت، انصاف و کارایی بیشتر در مقوله تبلیغات دیجیتالی، توسط Brendan Eich به وجود آمد. این رمز ارز توکن بومی موتور جستجوی اینترنتی Brave است که به عنوان یک قرارداد هوشمند در بلاکچین اتریوم تشکیل شده و یک توکن استاندارد ERC-20 است. با گسترش تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتالی، سازمان های مختلف به استفاده از آنها برای حل مشکلات قدیمی‌تر روی آورده‌اند که در این مورد، حل مشکل جستجو در محیط وب و تبلیغات در این محیط بوده است.

عرضه اولیه توکن BAT

در تاریخ ۳۱ می ۲۰۱۷، عرضه اولیه (ICO) توکن BAT انجام شد. تعداد ۱ میلیارد توکن BAT (دو سوم از مجموع ۱.۵ میلیارد توکن BAT) در این تاریخ به فروش رسید. نکته جالب توجه در مورد این ICO این بود که رقم ۳۵ میلیون دلار (معادل ۱۵۶۲۵۰ اتر در زمان برگزاری ICO) تنها در عرض ۳۰ ثانیه به دست آمد. این یک رکورد جالب در برگزاری ICO به حساب می‌آید. تعداد ۵۰۰ میلیون توکن BAT نیز برای توسعه پلتفرم در نظر گرفته شده است. بنابر اطلاعات ذکر شده در وایت پیپر Brave، حراج یا ICO دیگری برای این تعداد توکن برگزار نخواهد شد. به گزارش کوین دسک حدود ۱۳۰ نفر در این عرضه شرکت کردند. بر اساس این گزارش تنها ۱ نفر ۴.۶ میلیون دلار (معادل ۲۰۰۰۰ اتر در تاریخ برگزاری ICO) از این توکن را خریداری کرده است.

تیم فنی و سابقه فعالیت مدیران BAT

تیم فنی و سابقه فعالیت مدیران BAT

توکن BAT توسط Brendan Eich و Brian Bondy به وجود آمد. آقایBrendan Eich  مدیر و خالق کمپانی Brave Software (کمپانی سازنده BAT و مرورگر Brave) است. قبل از این Brendan Eich سازنده و مدیر فنی Mozilla بوده است. او همچنین در سال ۱۹۹۵ جاوا اسکریپت و در سال ۲۰۰۴ فایر فاکس را به وجود آورد.

یکی دیگر از مدیران Brave، فردی با نام Brian Bondy است که به عنوان مدیر فنی توکن BAT در این مجموعه فعالیت می کند. برایان تجربه فراوانی از زمان فعالیت خود به عنوان کارشناس ارشد نرم افزار در Mozilla، Corel و Khan Academy به دست آورده است.

این دو نفر مجموعا ۵۰ سال فعالیت در زمینه توسعه نرم افزار را در کارنامه خود دارند. وبسایت Basic Attention Token لیستی شامل ۱۹ نفر از افرادی را دارد که دارای تجربیاتی مثل ارتقاء نرم افزار، مدیریت پروژه و سوابق تحقیقاتی هستند.

توکن BAT چیست؟

توکن Basic Attention یک قرارداد هوشمند ERC-20 است که با استفاده از بلاکچین اتریوم، مرورگر وب خود را با نام Brave راه‌اندازی کرده است. توکن BAT به عنوان یک ارز در مرورگر Brave مورد استفاده قرار می‌گیرد. این توکن برای مبادلات بین کاربران، تبلیغات کننده‌ها و ناشران مورد استفاده قرار می گیرد.

سازندگان توکن BAT معتقدند که در حال حاضر روند تبلیغات در این عصر دیجیتال برای تمام گروه‌های مرتبط نامناسب است و این رویه باید تغییر پیدا کند. کاربران سرگرم تبلیغات و برنامه‌های ردیابی هستند که حاوی بدافزارهای قدرتمند و خشن هستند. با کاهش قیمت اطلاعات و دریافت بخش زیادی از درآمد از سوی فیسبوک و گوگل، نویسندگان و ناشران با کاهش شدید درآمدهای تبلیغاتی خود مواجه شده‌اند. همچنین ربات‌ها و بدافزارهای موجود، هر سال هزینه‌های زیادی را به اعتبار پلتفرم‌های مذکور وارد می‌کند. علاوه بر این، عدم آگاهی تبلیغات‌کننده‌ها از روش‌های تعیین هدف باعث می‌شود که اطلاعات آنها به صورت ناقص و ناکارآمد مورد استفاده قرار بگیرد. علت این مسئله این است که این امکانات به صورت انحصاری تنها در اختیار برخی از پلتفرم‌ها قرار دارد.

توسعه‌دهندگان BAT بر این باور هستند که آنها از طریق بررسی روش‌های تعامل کاربران با محتوای تبلیغات دیجیتالی و ثبت دیتا در دفتر کل اطلاعات توزیع شده، می‌توانند تجربه تبلیغات دیجیتالی کاربران، تبلیغات‌کنندگان و ناشران را بهبود بخشند. به این ترتیب، کاربران با تبلیغات کمتری مواجه می‌شوند و منتشرکنندگان مطالب منبع درآمدی جدیدی خواهند یافت. همچنین تبلیغات‌کننده‌ها می‌توانند بر اساس علایق کاربر که به صورت مستند موجود است اهداف خود را بهتر شناسایی نمایند.

مشکلات موجود در صنعت نشر و تبلیغات

در زمینه تکنولوژی تبلیغات قرار بود مارکتی کارآمدتر، برای توجه مخاطب به وجود آید. این امید وجود داشت که واسطه جدید یعنی همان اینترنت بتواند مارکتی شفاف و کارآمد را برای تبلیغات به وجود آورد. فرضیه این بود که نخبه‌ترین‌ها پاداش دریافت کنند. بهترین روزنامه‌نگاران و سرگرمی‌ها مورد توجه قرار گرفته و به حقوق خود دست یابند. قرار بود تکنولوژی تبلیغات با بررسی اطلاعات بتواند بازارسازان را به کاربران خود نزدیک‌تر کند و به این ترتیب، ارزش ایجاد شده به سرعت توزیع گردد. قرار بود اطلاعات برای سنجش هویت مخاطب، تعیین ارزش مخاطب و رساندن سریع پیام به آنها مورد استفاده قرار گیرد. خلاصه اینکه قرار بر این بود که توجه مخاطب به شکل درستی ارزش گذاری شود.

اما این اتفاق هرگز رخ نداد. در عوض اکوسیستم تکنولوژی تبلیغات درگیر پیچیدگی های متعددی از طریق واسطه‌ها شد. از همه بدتر این بود که پیشگامان تکنولوژی تبلیغات، میزبان مشکلات به وجود آمده برای ناشران، تبلیغات‌کننده‌ها و کاربران بود. کاربران با مشکلات متعددی نظیر از دست رفتن حریم خصوصی، افزایش برخورد با بدافزار، پرداخت هزینه‌های گزاف برای دانلود تبلیغات و کاهش سرعت روبرو شده‌اند. در حالی که کلاه‌برداران سرمایه‌های زیادی را به دست آورده‌اند، ناشران میلیارد ها دلار را از دست داده‌اند و گزارشات و هدف‌گذاری‌های تبلیغات‌کننده‌ها، ناامیدکننده است.

همچنین، ناشران با هزینه ها و واسطه های زیادی برای رساندن تبلیغات خود مواجه هستند. این هزینه ها شامل ایجاد تبلیغات، راه اندازی کمپین تبلیغاتی، ابزار های تحلیلی مربوط به ناشران، به کارگیری و مانیتورینگ تبلیغات می باشد. آنها علاوه بر این،  هزینه زیادی بابت تبلیغات برنامه ریزی شده به برند های تبلیغاتی پرداخت می کنند. یک تبلیغات به تنهایی از شبکه های مختلفی مثل بخش خرید و فروش سرور های تبلیغاتی، شرکای تایید شده و پلتفرم های مدیریت دیتا عبور می کند. با عبور تبلیغات از هر یک از این بخش ها، ناشران بخشی از درآمد خود را از دست می دهند. بخشی از این موارد هزینه های پنهان بسیار زیادی را در بر می گیرد.

کاربران اغلب با تبلیغات ناخواسته مواجه می شوند. این تبلیغات به نوعی انحرافی و نقض کننده حقوق کاربر است. همچنین از دست رفتن حریم خصوصی، هزینه اجتماعی زیادی ست که به کاربر تحمیل می شود. یک تحقیق (Pew Research) نشان می دهد که مجموعا ۹۱% از افراد بالغ با این موضوع موافق/کاملا موافق هستند که دلیل از دست رفتن کنترل حریم خصوصی کاربر به خاطر نحوه استفاده از اطلاعات آنها توسط کمپانی های بزرگ اطلاعات دیجیتالی است. بیش از ۶۴% از آنها معتقدند که دولتمردان می بایست برای نحوه استفاده از اطلاعات کاربر توسط این کمپانی ها، تلاش بیشتری انجام دهند.

کلاهبرداری های مختلف نیز یکی دیگر از پیچیدگی های مارکت تبلیغات است. بات های خرابکار، وبسایت های تقلبی فراوانی برای تبلیغات کننده ها به وجود آورده اند. بات های اینترنتی، نرم افزار های کنترل از راه دوری که روی سیستم های کامپیوتری افراد نصب شده و زیرساخت های برنامه ریزی شده در فضای ابری برای مبادلات و فعالیت های مجرمانه، سالانه میلیارد ها دلار را از صنعت تبلیغات می رباید. بر اساس آمار RiskIQ اقدامات خرابکارانه تنها در عرض یک سال (۲۰۱۵-۲۰۱۶) به میزان ۱۳۲% رشد داشته است.

بیشترین هزینه اقدامات خرابکارانه متوجه تبلیغات کنندگان است. به گزارش Business Intelligence، بات های مخرب اینترنتی و نرم افزار های متقلب تنها در سال ۲۰۱۶  رقم ۷.۲ میلیارد دلار هزینه به تبلیغات کننده ها تحمیل کردند. اغلب سایت هایی که اینگونه مورد هجوم قرار می گیرند سایت های خبری و سرگرمی هستند. تحقیق BI همچنین نشان می دهد که ۷۹% از اطلاعاتی که توسط دستگاه های موبایل پیگیری می شود، از طریق تبلیغات امکان پذیر شده است. این تحقیقات نشان می دهد که حدود ۲GB (تقریبا ۲۳ دلار) در ماه از اینترنت کاربران موبایل برای دانلود تبلیغات، ردیاب ها و اسکریپت ها صرف می شود.

پروموشن به کوپن های خرید، تخفیفات قابل ملاحظه و (در صورتی که مشتری کالایی را خیلی گران تهیه کرده باشد) بازگرداندن بخشی از مبلغ خرید به مشتری اطلاق می شود.

از نقطه نظر اقتصادی دیدگاه های کوتاه مدتی برای این نوع از تبلیغات ویژه مرسوم (پروموشن) وجود دارد. تبلیغات کننده ها به صورت منظم کوپن های خرید و تخفیفات بزرگی برای محصولات در نظر می گیرند. اما اولین مسئله این است که پروموشن ها مشکل اطلاع رسانی محصولات تبلیغ کننده به کاربر را حل نمی کند. همچنین پروموشن ها نمی توانند امتیازات ویژه کاربران و مخاطبین خاص را پوشش دهد. در تحقیقات انجام شده بیشتر مدیران محصول موافق هستند که پروموشن ها در کوتاه مدت میزان فروش را بهبود می بخشند اما تخصیص و بررسی امتیازات رقابتی با استفاده از پروموشن در مقوله تبلیغات بازرگانی امکان پذیر نیست.

همانطور که مشاهده می کنید تمام مشکلاتی که در چند پاراگراف بالا توضیح داده شده، واقعی بوده و هر یک از ما (کاربر، ناشر یا تبلیغات کننده) با این مسائل کاملا آشنا هستیم. اکنون می خواهیم بدانیم راهکار BAT برای حل این مسائل چیست و این مشکلات قرار است چگونه حل شود.

راه‌حل‌های ارائه شده توسط BAT

توکن BAT یک قرارداد هوشمند ERC-20 و یکی از بخش های مهم مارکت است که در بستر اتریوم شکل گرفته است.

بنابراین این بخش را با توضیحی کوتاه از اتریوم و قراردادهای هوشمند آغاز می‌کنیم.

اتریوم یک پلتفرم محاسباتی بلاکچینی است که از طریق “ماشین مجازی توزیع” به کاربر نهایی امکان ایجاد قرارداد هوشمند را می دهد. قرارداد های هوشمند نرم افزار های ذخیره شده در بلاکچین اتریوم هستند. این قرارداد ها به صورت رمز نگاری شده ایمن شده اند و امکان تایید و اجرای قرارداد وجود دارد. قرارداد های رمز ارزی یک ویژگی استاندارد در اکوسیستم اتریوم هستند. اتریوم برای پرداخت از طریق سیستم های موبایل، مبادلات توزیع شده، ایجاد توکن های با پشتوانه ارز های فیات، پرداخت های خرد، تجمیع سرمایه و تایید اسناد قانونی مورد استفاده قرار می گیرد.

پرداخت های خرد BAT اولین قدمی بود که توسط دفتر کل Brave امکان پذیر شده است. هر تبلیغی که بازدید شده توسط BAM (Basic Attention Market)، در مرورگر Brave تایید می شود. این بخش به نوعی نشان دهنده نحوه پرداخت توکن به کاربر است. نحوه کار به این ترتیب است که تبلیغات کننده توکن پرداختی را به همراه محتوای مورد نظر خود به بخش مشخصی ارسال می کند. تا قبل از مشاهده تبلیغ توسط کاربر این توکن مسدود است و تنها وقتی کاربر تبلیغ مورد نظر را مشاهده کرد این توکن آزاد شده و به حساب کاربر واریز می شود. همچنین الباقی توکن به حساب شخص تبلیغ کننده بر می گردد. با استفاده از کد منبع انتشار و تراکنش های رمز نگاری شده امن، کلاهبرداری های تبلیغاتی غیر ممکن و یا بسیار محدود می گردد. تعداد تبلیغات نمایش داده شده به کاربران محدود شده و وابسته به تعداد پنجره های باز شده در هر  مرورگر می باشد. پرداخت از طریق BAT تنها به ناشران امکان پذیر می باشد. بنابراین پرداخت هایی که توسط نمایش تبلیغات از یک ناشر به دست آمده می تواند برای یک ناشر دیگر و سایر سرویس های پرمیم مورد استفاده قرار گیرد.
در اولین بخش از کارکرد BAT همه تراکنش ها به ناشران ختم می شود. با توجه به توضیحات قبلی، زیر شاخه های ناشران بر اساس کد های نوشته شده برای جلب توجه مخاطب سنجیده می شود. مکانیسم پاداش دهی concave، امتیازات علاقه مندی های کاربر را بر اساس حداقل میزان تعیین شده (که ۲۵ ثانیه در نظر گرفته شده) ارزیابی می کند. خلاصه ای از عملکرد کاربران به دفتر کل Brave ارسال شده و در نهایت پرداخت ها با توجه به امتیاز کاربر انجام می شود. کاربران توکن BAT، بخش مهمی از اکوسیستم این رمز ارز را تشکیل می دهند و تنها یک مشارکت کننده منفعل نیستند. این رمز ارز به جز قابلیت اهداء به مشارکت کننده ها اعم از کاربر، ناشر و تبلیغ کننده، کاربرد های دیگری نیز دارد. یک کاربرد مشهود از این رمز ارز استفاده از آن برای تبلیغات خاص و ویژه است.

استفاده از این توکن برای بسیاری از مشاغل خرد، کاربردی و آسان است. این توکن ها به راحتی از طریق جستجو و تنها با استفاده از مرورگر قابل دستیابی است. همچنین کاربران برای استفاده از این توکن از طریق آگهی های مهم و یا به عنوان مثال آگهی های شخصی و یافتن اهداف  مشخص (مثل اهداف مذهبی یا فرهنگی) با مشکلات زیادی مواجه نخواهند بود. برخی از ناشران ممکن است تصمیم بگیرند که محتوای پرمیم خود را تنها به دست افراد ثبت نام کننده برسانند که در این صورت نیز استفاده از این توکن کاربرد مناسبی برای ایشان خواهد داشت. دریافت مطالب با کیفیت برای افراد علاقه مند از طریق این توکن امکان پذیر است. یک ویدئو یا پادکست با کیفیت در یک کانال سرگرمی و یا خلاصه ای از سر تیتر اخبار مهم می تواند مثال خوبی برای محتوای با کیفیت به شمار آید.

این امکان وجود دارد که محتوای با کیفیت فقط برای افرادی در دسترس باشد که هزینه اندکی از طریق این رمز ارز پرداخت نمایند. با توجه به اینکه مدل ثبت نام و دریافت محتوا در حال حاضر مورد پسند بسیاری از کاربران نیست، آنها می توانند با استفاده از این توکن برای ثبت نام و دریافت مطالب با ارزش و پریوم استفاده کنند. برای نشان دادن علاقه و یا عدم علاقه (لایک/دیس لایک) به یک محتوا می توان در بخش کامنت نیز از این توکن استفاده کرد. با در نظر گرفتن محدودیت حجم توکن، به این ترتیب یک کامنت به اعتبار زیادی دست می یابد. همچنین جهت از بین بردن موارد نا خواسته نظیر سوء استفاده در بخش کامنت می توان مبلغ ناچیزی را برای ثبت کامنت در نظر گرفت. در نهایت از توکن BAT می توان برای خرید کالا های دیجیتالی مثل عکس های باکیفیت، سرویس های اطلاعاتی و نرم افزار ناشران استفاده نمود.

بسیاری از ناشران محتوا و اطلاعات جذاب بخصوصی تنها برای استفاده کاربران (و نه برای درآمد زایی کاربران) در اختیار دارند که کاربران برای دسترسی به آرشیو اطلاعات ناچار به پرداخت هزینه زیادی هستند. کاربران می توانند با استفاده از این رمز ارز تنها به بخش های مورد نظر خود دست یابند و در این صورت نیازی به پرداخت هزینه گزاف و دسترسی به کل آرشیو نخواهند داشت. امکان خرید بازی هایی که در اکوسیستم Brave موجود است نیز برای کاربران این توکن نیز وجود دارد.

حفظ حریم خصوصی با استفاده از مرورگر Brave

رمز ارز BAT توکن بومی مرورگر Brave است. این یک مرورگر متن-باز و متمرکز بر حریم خصوصی است که ردیاب های اینترنتی را مسدود کرده و کوکی ها و بدافزار ها را منحرف می سازد. این سرویس با استفاده از تکنولوژی بلاکچین علایق کاربر را به صورت امن و ناشناس (که در آن هویت واقعی کاربر افشاء نمی شود) دنبال می کند که تعبیری از پاداش برای ناشران است. دفتر کل Brave یک سیستم با مدل کارکرد ZKP(Zero Knowledge Proof) است. در واقع این دفتر کل برای حفظ حریم خصوصی کاربر از الگوریتم ANONIZE استفاده می کند.
“اتنشن” یا “علایق کاربر” به معنی تعامل فعالانه ذهنی ست و در واقع کاربر با تمرکز و علاقه محتوا و تبلیغ دیجیتالی مورد نظر را دنبال می کند. در این مرورگر از الگوریتم های machine learning، برای تعیین علایق کاربر و تسهیل ارتباط بین تبلیغات و مشتری بهره می برد.

نحوه تعامل کاربران، ناشران و تبلیغات‌کننده‌ها با BAT و Brave

منتشرکنندگان تبلیغات دیجیتالی بابت جذب مخاطب در هر آگهی بازرگانی، پاداش دریافت می کنند. هر چقدر محتوای تولید شده برای جذب مخاطب مطلوب تر باشد، درآمد منتشرکنندگان آگهی نیز بیشتر خواهد بود. هم زمان با این مسئله، استفاده از توکن BAT برای تبلیغ کنندگان نیز موثرتر بوده و بازگشت سرمایه مناسب تری به حساب می آید. سازندگان توکن BAT خاطر نشان کرده اند که جهت ناشناس ماندن و حفظ حریم خصوصی، اطلاعات ردیابی شده و تمامی اطلاعات خصوصی کاربران، تنها در سخت افزار خودشان نگهداری می شود.

“بیسیک اتنشن” یک توکن دیجیتالی ست که ارتباط مستقیمی بین علایق کاربر به وجود می آورد. ارزش گذاری این موضوع با اندازه گیری افزایش مدت زمان و پیکسل های تصویر بر روی آگهی مرتبط سنجیده می شود. کاربران مرورگر Brave بابت مشارکت در پروژه از طریق توکن BAT پاداش دریافت می کنند. این توکن با سرویس های متنوعی مثل “محتوای پرمیم منتخب” قابل معامله است. همچنین به گفته وبسایت BAT، ناشران از محل درآمد تبلیغات خود از پاداشی به نام lion’s share بهره مند می شوند. با توجه به پیشبینی هایی که در مورد کلاهبرداری و نقض حریم خصوصی وجود دارد، توسعه دهندگان Brave و BAT، چندین ویژگی امنیتی به مرورگر Brave و رمز ارز BAT افزوده اند. این ویژگی ها شامل طرحی برای کاهش خطر کلاهبرداری های تبلیغاتی از طریق تکنولوژی رمزنگاری، ایجاد یکپارچگی بیشتر در بخش کلاینت و ایجاد شفافیت با استفاده از نرم افزار متن-باز می باشد.

به عنوان مثال فرض کنید که در مورد تخفیف اوراق شهرداری برای مردم تبلیغی از سوی کارگزاری برای افراد علاقه مند به سرمایه گذاری آماده می شود. کاربری که به جای اوراق قرضه شهرداری به سهام تکنولوژی علاقه مند است، این تبلیغ را دریافت نخواهد کرد. تبلیغ کننده می تواند به شکل موثر، مخطبین خود و افرادی که به این موضوع علاقه مند هستند را بیابد. ایده پرداخت مستقیم به کاربران و ناشران بسیار جذاب است. به این خاطر که دقت نظر و علاقه کاربر، یک سرمایه ارزشمند است که باید بهای آن را در نظر گرفته شود. این موضوع به لحاظ اقتصادی کاملا توجیه پذیر است. شاید بتوان گفت این ارزشمند ترین دارایی در اکوسیستم تبلیغات بازرگانی است.

این موضوع با استفاده از الگوریتم های رمز نگاری و فناوری بلاکچین شکل جدی تری به خود می گیرد. نحوه عملکرد پلتفرم از طریق کد های نوشته شده متن-باز، به سهولت از سوی ناشران، افراد علاقه مند و محققین قابل بررسی و تایید است. تمام تراکنش های این پلتفرم در دفتر کل Brave موجود است. با توجه به اینکه این دفتر کل از طراحی و ساختار بلاکچین برخوردار است می توان از شفافیت، ناشناس بودن هویت افراد و حفظ حریم خصوصی کاربر اطمینان حاصل کرد.

هسته کد نرم افزاری مرورگر Brave، بر اساس کد منبع باز کرومیوم به وجود آمده است. نرم افزار های دیگری مثل گوگل کروم و Microsoft Edge نیز با استفاده از همین هسته تشکیل شده اند. مرورگر Brave تحت مجوز و لیسانس عمومی Mozilla و سایر مجوزهای نرم افزار های متن-باز ارائه شده است.

– دانلود مرورگر Brave

– اپلیکیشن اندروید مرورگر Brave

– اپلیکیشن iOS مرورگر Brave

اگر این طور در نظر بگیریم که با استفاده از یک راهکار متمرکز می توان اهداف اقتصادی و فنی مورد نظر را پیاده سازی کرد، بنابراین می توان مطمئن بود که به کمک راهکار نامتمرکز می توان تراکنش ها را بدون نیاز به اعتماد حسابرسی کرد. با اینکه پرداخت پول به صورت مستقیم به کاربر برای مطالعه و صرف زمان جهت دیدن تبلیغات کمی غیر طبیعی به نظر می رسد اما واقعیت این است که فرد تبلیغ کننده به جای تعداد زیادی واسطه تنها به یک نفر پول پرداخت می کند. عدم پرداخت پول به واسطه هایی که هیچ ارزشی در این فرایند ایجاد نمی کنند یک نوع صرفه جویی معنادار است. استفاده از این روش هیچ هزینه زیادی به تبلیغات کننده وارد نکرده و هیچگونه تاثیر منفی در درآمد ناشران ایجاد نخواهد کرد.

کیف‌پول‌های BAT

از آنجایی که BAT یک توکن بر بستر اتریوم است، می توان از تمام کیف پول هایی که از توکن اتر و قرارداد های هوشمند اتریوم پشتیبانی می کنند؛ برای نقل و انتقالات این توکن استفاده نمود.

در مرورگر Brave، امکان برقراری اتصال کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور در سرفصل Crypto Wallets برای کاربران توکن BAT به وجود آمده است. همچنین برای ایجاد، اتصال و ری استور کردن سایر کیف پول های لوکال (مثل MetaMask  و Trust Wallet)، می توان طبق تصویر زیر از قسمت New Local Wallet استفاده نمود.

BAT

* لازم به ذکر است که در حال حاضر به خاطر محدودیت ها و تحریم های موجود علیه ایران، متاسفانه کاربران ایرانی قادر به برداشت موجودی از حساب کاربری خود نیستند.

کامیونیتی، شبکه‌های اجتماعی و راه‌های ارتباطی با BAT

منابع:

۱) blockgeeks

۲) cryptobriefing

۳) genesisblockhk

۴) blockonomi

۵) limiwallet

۶) decrypt

۷) basic-attention-token

۸) coincentral

۹) investopedia

۱۰) BAT-whitepaper

۱۱) coinmarketcap-basicattentiontoken

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما