• info@ramzarz.info
  • ۱ مهر ۱۴۰۲

داشبورد معاملاتی رمزارز امکان دسترسی به حساب کاربری صرافی‌های رمزارزی مختلف و مدیریت دارایی‌ها از یک پلتفرم واحد را برای کاربران خود فراهم کرده است. به عبارت دیگر بعد از وارد کردن API دریافتی از صرافی مبدا، دیگر نیازی به ورود به آن نخواهید داشت. 

داشبورد رمزارز در حال حاضر امکان اتصال به حساب کاربری بیش از ۱۴۰ صرافی معتبر خارجی و بهترین صرافی‌های داخلی را برای کاربران خود فراهم کرده است. به سادگی و تنها با چند کلیک ساده می‌توانید پلتفرم رمزارز را به حساب کاربری صرافی Mexc متصل کنید. در ادامه پس از آشنایی با مفهوم اتصال API و معرفی صرافی Mexc مراحل اتصال داشبورد رمزارز به صرافی Mexc را به صورت گام به گام مرور خواهیم کرد.

– اتصال API چیست؟

– امنیت اتصال API

– معرفی مختصر صرافی Mexc

– نحوۀ اتصال صرافی Mexc به داشبورد رمزارز

– دریافت کلید API از صرافی Mexc

– فعال کردن قابلیت ترید و ایجاد محدودیت IP

– ثبت اطلاعات کلید API در داشبورد رمزارز

بیشتر بخوانید: داشبورد معاملاتی چیست؟ آموزش نحوه استفاده از داشبورد رمزارز

اتصال API چیست؟

رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن (API) به دو یا چند برنامه نرم‌افزاری اجازه می‌دهد با یکدیگر به برقراری ارتباط و اشتراک‌گذاری اطلاعات ارتباط بپردازند. اتصال API یک راه مطمئن برای ارسال درخواست (Request) یا دریافت پاسخ (Response) بدون نیاز به سرور بک‌اِند (Back-end) است. این اتصال از طریق کلید API وصل می‌شود.

کلیدهای API به عنوان یک شناسۀ منحصر به فرد، در تایید هویت و دادنِ مجوز دسترسی به اطلاعات یا عملیات خاصی کمک می‌کنند. آن‌ها مشابه با نام کاربری و کلمه عبور هستند و به عنوان یک ابزار تأیید دسترسی، تعیین می‌کنند که چه کسی به یک اتصال API دسترسی دارد و چگونه از آن استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: API چیست و API در صرافی‌های رمزارزی چه کاربردی دارد؟

کلید API مجموعه‌ای از مجوزها و نقاط دسترسی است که توسط یک پلتفرم (برای مثال یک صرافی رمزارز) صادر شده و به کاربران اجازه می‌دهد با آن تعامل کنند. کاربران یک صرافی ارز دیجیتال می‌توانند با استفاده از اتصال API به ویژگی‌هایی مثل انجام معامله، مدیریت دارایی‌ها، داده‌های بازار و اطلاعات حساب کاربری خود دسترسی یابند. 

امنیت اتصال API

برای استفادۀ امن از کلید API باید به این نکات توجه شود. اول از همه، اهمیت زیادی دارد که از محرمانه بودن کلید API مطمئن باشید. کلید API به منزلۀ کلید خصوصی دارایی رمزارز شماست که همواره باید در امنیت کامل باشد. 

باید تأیید هویت دوعاملی (۲FA) را در حساب کاربری خود فعال کنید. فعال کردن ۲FA از حساب شما در برابر حمله‌های هکری محافظت می‌کند زیرا فرد مهاجم علاوه بر کلید API به یک رمز دیگر هم نیاز دارد. 

همچنین می‌توانید امنیت اتصال API را با ایجاد لیستی از IP های مجاز ارتقا دهید. در این صورت، حتی اگر فرد دیگری به کلید API دست یابد نمی‌تواند از آن استفاده کند زیرا اتصال از طریق IP تعریف نشده، قابل دسترس نخواهد بود. 

معرفی مختصر صرافی Mexc

پلتفرم Mexc یک صرافی معاملاتی ارز دیجیتال است که به کاربران اجازه می‌دهد با خیال آسوده به خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال مثل بیت کوین، اتر و سایر آلت کوین‌ها بپردازند. این پلتفرم خدمات متفاوتی مثل معاملات آنی، ETF، مارجین، فیوچرز، کپی تریدینگ و استیک اثبات سهام ارائه می‌دهد. 

صرافی Mexc در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و اکنون بیش از ۱۰ میلیون کاربر از بیش‌تر از ۱۷۰ کشور جهان از خدمات آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر بیش از ۱۶۲۸ کوین و بیش از ۱۹۰۰ جفت معاملاتی در این صرافی وجود دارد. بر اساس داده‌های سایت کوین گکو، حجم معاملات روزانه در آن بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است. کارمزد واریز صفر و رابط کاربری آسان دو ویژگی ممتاز صرافی Mexc هستند که به محبوبیت جهانی آن کمک کرده‌اند. 

یکی از مزیت‌های اصلی پلتفرم Mexc برای ایرانیان پشتیبانی رابط کاربری پلتفرم از زبان فارسی است. زبان فارسی یکی از زبان‌های تعبیه شده در محیط صرافی است تا به این ترتیب استفاده از صرافی برای کاربران ایرانی ساده‌تر شود.

نحوۀ اتصال صرافی Mexc به داشبورد رمزارز

مشابه با سایر پلتفرم‌ها، اتصال پلتفرم صرافی Mexc به داشبورد رمزارز با انجام سه مرحلۀ «دریافت کلید API از صرافی»، «لینک کردن آدرس IP ثابت» و «ثبت کلید API در داشبورد رمزارز» انجام می‌شود. 

در ادامه به صورت گام به گام نحوۀ اتصال صرافی مکسی (Mexc) به داشبورد رمزارز را مرور می‌کنیم. تمام این مراحل را می‌توان ظرف مدت ۱۵ دقیقه انجام داد. 

دریافت کلید API از صرافی Mexc

۱) ابتدا لازم است که به حساب کاربری خود در پلتفرم Mexc وارد شوید. اگر در این صرافی حساب کاربری ندارید، نگران نباشید؛ در صفحه لاگین وبسایت صرافی و با اولین ورود با ایمیل خود می‌توانید به سادگی اکانت خود را بسازید. یک رمز عبور مطمئن انتخاب کنید و تیکِ توافق‌نامه را بزنید و سپس گزینۀ «ثبت نام» را کلیک کنید. 

دریافت کلید API از صرافی Mexc

۲) پس از ورود به پلتفرم صرافی باید از قسمت مشخص شده در تصویر بعد، گزینۀ «مدیریت API» پیدا کرده و بر آن کلیک کنید. مطابق تصویر، در منوی پروفایل می‌توانید این قسمت را پیدا کنید. 

دریافت کلید API از صرافی Mexc

۳) در صفحۀ پیش روی خود، مطابق تصویر، گزینه‌های «مشاهدۀ جزییات حساب کاربری» و «ترید کردن» را فعال کنید و در فیلد «یادداشت‌ها» می‌توانید یک نام برای اتصال API مشخص کنید. سپس بر دکمۀ «ایجاد کردن» کلیک کنید. 

 API از صرافی Mexc

۴) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، پلتفرم Mexc به شما اخطار می‌دهد که سطح امنیت حساب کاربری بسیار پایین است و برای ادامه باید ابتدا تایید هویت دومرحله‌ای (۲FA) را برای اکانت خود فعال کنید. بر گزینۀ مشخص شده کلیک کنید. به صفحه‌ای برده خواهید شد که آن‌جا می‌توان ۲FA را فعال کرد. 

دریافت کلید API از صرافی Mexc

۵) ابتدا باید اپلیکیشن Google Authenticator را روی دستگاه اندروید یا iOS خود نصب کنید. پس از نصب اپلیکیشن بر گزینۀ «گام بعد» کلیک کنید.

دریافت کلید API از صرافی Mexc

۶) حالا به اپلیکیشن نصب شده در تلفن همراه خود وارد شده و آنجا با اسکن کردن کد QR از صفحۀ نمایش خود، اکانت Mexc را اضافه کنید. با این کار، دستگاه موبایل خود را به حساب کاربری وصل می‌کنید و از ورود بدون مجوز دیگران، حتی وقتی به رمز عبورتان دسترسی دارند، جلوگیری می‌کنید. سپس مطابق با تصویر روی «گام بعد» کلیک کنید. 

دریافت کلید API از صرافی Mexc

۷) همانطور که در تصویر بعد مشاهده می‌شود، پلتفرم به شما یک کلید می‌دهد که در صورت مفقود شدن یا تعویض دستگاه موبایل می‌توان از آن برای بازیابی Mexc در برنامۀ Authenticator استفاده کرد. آن را جایی ذخیره کنید. بر گزینۀ «گام بعد» کلیک کنید.

دریافت کلید API از صرافی Mexc

۸) حالا ابتدا رمز عبور خود را در فیلد شمارۀ ۱ وارد کنید. کد ارسالی به ایمیل خود را در فیلد دوم وارد کنید. سپس کد یکبار مصرف اکانت خود در اپلیکیشن Google Authenticator را در فیلد سوم تایپ کنید و بر گزینۀ «فعال کردن» کلیک کنید.

صرافی Mexc

۹) حالا احراز هویت دو عاملی (۲FA) حساب کاربری شما در صرافی Mexc فعال شده است. دوباره گام شمارۀ ۳ را انجام دهید و پس از کلیک بر «ایجاد کردن» از شما خواسته می‌شود که کد تایید ارسالی به ایمیل و کد یکبار مصرف Google Authenticator را در فیلدهای مربوطه وارد کنید. 

حساب کاربری شما در صرافی Mexc

۱۰) مطابق تصویر بعد، پنجره‌ای دیده می‌شود که اطلاع می‌دهد کلید API با موفقیت انجام شد. دقت کنید که دو کلید عمومی و کلید مخفی را «کپی» کنید و در جایی ذخیره کنید زیرا کلید مخفی API در صرافی Mexc تنها یک بار نمایش داده می‌شود.   

حساب کاربری شما در صرافی Mexc

۱۱) تبریک! مرحلۀ دریافت کلید API از صرافی Mexc تمام شد و اتصال API شما در آن ثبت شد.

لینک کردن آدرس IP ثابت

۱۲) ایجاد محدودیت IP برای اتصال API مرحلۀ بعدی در فرایند اتصال صرافی Mexc به داشبورد رمزارز است. برای این کار، مطابق با تصویر بعد، بر گزینۀ «تغییر» کلیک کنید. 

لینک کردن آدرس IP ثابت

۱۳) در پنجرۀ مقابل خود، در فیلد مشخص شده باید آدرس IP ثابت را وارد کنید. محدود کردن دسترسی به کلید API از طریق مشخص کردن IP های مجاز، به خوبی امنیت استفاده از اتصال API را ارتقا می‌دهد. داشبورد رمزارز امکان استفاده از IP ثابت (آمستردام) را برای کاربران خود فراهم کرده است تا با این قابلیت مهم از امنیت کامل کلید API و دارایی‌های خود مطمئن باشند. 

لینک کردن آدرس IP ثابت

۱۴) برای دریافت IP ثابت اختصاصی، ابتدا باید به حساب کاربری خود در داشبورد رمزارز وارد شوید. سپس از منوی کاربری سمت راست صفحه، در قسمت «تنظیمات» روی «حساب کاربری» کلیک کنید. 

 API از صرافی Mexc

۱۵) در صفحۀ پیش روی خود، کمی پایین‌تر از اطلاعات حساب کاربری، قسمتی برای نمایش IP اختصاص یافته به شما مشاهده می‌شود. آدرس IP را کپی کنید.  

 API از صرافی Mexc

به گام ۱۳ بروید و آدرس کپی شده را در فیلد آن وارد کنید و بر گزینۀ «تغییر» کلیک کنید تا تغییرات شما اعمال شود. با لینک کردن یک آدرس IP ثابت به اتصال API خود در صرافی Mexc دیگر نگران غیرفعال شدنِ این اتصال پس از گذشت ۹۰ روز نیستید. علاوه بر این که امنیت اتصال API افزایش یافته و نگران تحریم‌ها و قفل شدن حساب خود نیز نخواهید بود. 

ثبت اطلاعات کلید API در داشبورد رمزارز

۱۶) پس از دریافت کلید API از پلتفرم Mexc باید به داشبورد رمزارز وارد شوید و آن‌جا در منوی کاربری سمت راست صفحه، بر گزینۀ «تنظیمات» و سپس «تنظیمات API» کلیک کنید.

ثبت اطلاعات کلید API در داشبورد رمزارز

۱۷) مطابق با تصویر بعد، صرافی مکسی (Mexc) را از بین گزینه‌های موجود در صرافی‌های خارجی انتخاب کنید. 

ثبت اطلاعات کلید API در داشبورد رمزارز

۱۸) نام اتصال API را وارد کرده و پس از وارد کردن کلید عمومی API که در گام ۱۰ دریافت کردید، بر گزینۀ «ادامه» کلیک کنید.  

ثبت اطلاعات کلید API در داشبورد رمزارز

۱۹) کلید مخفی (Secret Key) را در فیلد مربوطه وارد کرده و بر دکمۀ «ثبت» کلیک کرده تا اتصال حساب کاربری Mexc به داشبورد رمزارز برقرار شود.

اتصال حساب کاربری Mexc به داشبورد رمزارز

در صورت صحت اطلاعات وارد شده، پیامی مبنی بر موفقیتِ اتصال صرافی Mexc به داشبورد رمزارز دریافت می‌کنید و در همان صفحه به لیست اتصال API اضافه خواهد شد. حالا به بازار Mexc و دارایی‌های خود از طریق داشبورد رمزارز دسترسی پیدا کرده‌اید و می‌توانید بدون ورود به صرافی با خیال آسوده به معامله بپردازید. 

اتصال حساب کاربری Mexc به داشبورد رمزارز

ثبت کلید API و اتصال اکانت صرافی مکسی (Mexc) به داشبورد رمزارز به پایان رسید. با ورود به قسمت «معاملات» در داشبورد رمزارز می‌توانید اتصال API ساخته شده در مراحل قبل را در قسمت انتخاب صرافی مشاهده کنید. 

اتصال حساب کاربری Mexc به داشبورد رمزارز

اکنون با خیال آسوده می‌توانید دارایی‌های خود در صرافی Mexc را مدیریت کنید و از امکانات متنوع داشبورد رمزارز شامل انواع سفارش‌گذاری حرفه‌ای، استفاده از ربات تریدر یا سیگنال‌های هوش مصنوعی بهره‌مند شوید. لطفا در صورت برخورد با هرگونه مشکل از طریق فرم زیر آن را مطرح کرده و با ما در تماس باشید.

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما