• info@ramzarz.info
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

صرافی کوینکس (Coinex) یک صرافی ارز دیجیتال جهانی و امن است که مشابه با صرافی کوکوین در دسامبر ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. کوینکس به دلیل عدم ایجاد محدودیت در استفاده از پلتفرم مبادلاتی خود، محبوبیت زیادی بین کاربران ایرانی دارد. از همین جهت، امکان اتصال حساب کاربری صرافی کوینکس به داشبورد رمزارز برای کاربران فراهم شده است.

با توجه به اینکه داشبورد رمزارز از سرورهای خود برای اتصال حساب کاربر به صرافی‌های مختلف بهره می‌برد، امکان دریافت آی‌پی واقعی کاربر توسط اکسچنج‌ها وجود نخواهد داشت. به این ترتیب کاربران می‌توانند بدون هیچ نگرانی خاصی معاملات خود را از طریق این داشبورد مدیریت کنند.

دریافت کلید و نحوه تنظیمات API در صرافی کوینکس

برای اتصال کوینکس به داشبورد رمزارز باید در این صرافی یک کلید API بسازید و اطلاعات آن را در فیلدهای مربوطه در داشبورد رمزارز ثبت کنید.

ابتدا از طریق سایت کوینکس به حساب کاربری خود وارد شوید. اگر حساب کاربری ندارید به سادگی با داشتن یک ایمیل می‌توانید در آن ثبت نام کنید. سپس مشابه با تصویر بعد، در قسمت حساب کاربری (Account) بر گزینۀ ‘API Management’ کلیک کنید.

دریافت کلید و نحوه تنظیمات API در صرافی کوینکس

سپس باید بر گزینۀ ‘Create API’ کلیک کنید.

دریافت کلید و نحوه تنظیمات API در صرافی کوینکس

مشابه با صرافی‌های دیگر، پلتفرم از شما می‌خواهد که برای احراز هویت دوعاملی حساب خود را با استفاده از رمز یکبار مصرف نرم‌افزار Google Authenticator فعال کنید. برای این کار کافیست به حساب کاربری خود رفته و در مقابل TOTP بر دکمۀ Bind کلیک کنید. با این کار، پنجره‌ای باز می‌شود که در آن یک کد QR و یک فیلد خالی برای وارد کردن یک عدد وجود دارد.

دریافت کلید و نحوه تنظیمات API در صرافی کوینکس

سپس لازم است در اپلیکیشن Google Authenticator، دوربین خود را در مقابل کد QR بگیرید تا کوینکس به لیست شما در این اپلیکیشن اضافه شود. عدد شش رقمی مربوط به کوینکس را در فیلد مربوطه وارد کنید. حالا رمز یکبار مصرف شما در این صرافی فعال شده است.

کوینکس

دوباره به قسمت ‘API Management’ در صرافی کوینکس بروید. حالا با کلیک بر ساخت API پنجرۀ جدیدی برای ایجاد تنظیمات باز خواهد شد.

دوباره به قسمت ‘API Management’ در صرافی کوینکس بروید. حالا با کلیک بر ساخت API پنجرۀ جدیدی برای ایجاد تنظیمات باز خواهد شد.

در اولین فیلد، یک نام برای اتصال API انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که تیکِ ترید (Trade) را فعال کنید. در نهایت نیز به نرم‌افزار Google Authenticator بروید و رمز یکبار مصرف مربوط به کوینکس را در فیلد آخر وارد کنید و گزینۀ Create را کلیک کنید.

مطابق با تصویر بعد، صرافی کوینکس به شما یک شناسۀ دسترسی (Access ID) و یک کلید مخفی (Secret Key) می‌دهد که باید آن‌ها را در جایی ذخیره کنید و در حفظ امنیت آن بکوشید. پنجره را ببندید و به داشبورد رمزارز بروید.

صرافی کوینکس

نحوۀ اتصال پلتفرم رمزارز به صرافی کوینکس

در قسمت تنظیمات API در داشبورد رمزارز، صرافی کوینکس را پیدا کنید و یک نام برای اتصال API برگزینید. در دو فیلد بعدی شناسۀ دسترسی و کلید رمز دریافتی از صرافی کوینکس را وارد کنید و گزینۀ ‘ثبت’ را کلیک کنید.

نحوۀ اتصال پلتفرم رمزارز به صرافی کوینکس

در صورتی که اطلاعات را به شکل درستی وارد کرده باشید، اتصال API به صرافی کوینکس برقرار خواهد شد و نام آن با وضعیت فعال در پایین صفحه لیست خواهد شد.

اتصال API به صرافی کوینکس

بیشتر بخوانید: سایت رمزارز با کدام صرافی‌های خارجی و ایرانی کار می‌کند؟ نحوه اتصال به صرافی‌ها

کامنت ها
نظر دهید
کد امنیتی را وارد کنید :

خبرنامه برای دریافت
آخرین به روزرسانی های شرکت ما