ربات Super Signal

Super Signal یکی از دقیق‌ترین ربات‌های معاملاتی بازار رمز ارزها محسوب می‌شود. این ربات علاوه بر بازار رمز ارزها در بازارهای مالی دیگر نیز کاربردی است. Super Signal با بهره‌گیری از ۵۵ شاخص و نوسان‌گر تکنیکال می‌تواند نقاط بهینه برای ورود به معاملات را به دقت مشخص کند. این ربات بر اساس رده‌بندی کاربردی هوش مصنوعی، جزو ربات‌های “دستیار ترید” قرار می‌گیرد و می‌تواند یک ابزار بهینه در پیش‌بینی حرکات آتی قیمت باشد. ویژگی‌های Super Signal را می‌توان تحت سرفصل‌های زیر توضیح داد:

ربات دستیار ترید چیست ؟

ربات دستیار ترید یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته میباشد که با کمک تکنولوژی و محاسبات دقیق کامپیوتری، پارامتر ها و متغییر های تحلیل تکنیکال زیادی را در لحظه محاسبه میکند و نتیجه آن را به صورتی قابل درک برای انسان نمایش میدهد.

نحوه عملکرد ربات‌های معاملاتی (Trading Bot)

ربات‌های معاملاتی یا ربات‌های سیگنال‌دهی، یکی از ابزارهای تحلیل و پیش‌بینی نمودار قیمت محسوب می‌شوند. ربات‌ها مجموعه‌ای از کدهای کامپیرتری هستند که شاخص‌های تکنیکال تحلیل قیمت را بازنمایی می‌کنند و توسط هوش مصنوعی سامان‌دهی می‌شوند. به زبان ساده می‌توان گفت: هر دانشی که یک معامله‌گر حرفه‌ای برای پیش‌بینی حرکات آتی قیمت به کار می‌گیرد، توسط ربات‌ها با سرعت و دقت بسیار بالاتری انجام شده و نتیجه به عنوان یک پیشنهاد خرید یا فروش، به کاربر ارائه می‌شود.
با افزایش تعداد شاخص‌ها و نوسان‌گرهای تحلیل تکنیکال، ارزیابی همه یا حتی بخشی از آن‌ها توسط معامله‌گر، کار بسیار دشواری است. ربات‌های معاملاتی می‌توانند به واسطه تکنولوژی هوش مصنوعی، این فرآیند دشوار و وقت‌گیر را در کسری از ثانیه با دقت بسیار بالایی انجام دهند. نحوه تحلیل و ارزیابی شاخص‌ها در یک ربات معاملاتی به شرح زیر است:

مبنای تحلیل:

اساس تحلیل و پیش‌بینی قیمت، تکرار و تاثیر الگوی حرکات پیشین بر الگوی حرکات آتی است. هر یک از این الگوها توسط یک شاخص تکنیکال مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. کنار هم قرار گرفتن و همسویی این شاخص‌ها می‌تواند اعتبار یک پیش‌بینی را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد. ربات‌های معاملاتی نیز بر اساس ارزیابی خودکار مجموعه‌ای از شاخص‌های تکنیکال، حرکات آتی قیمت را پیش‌بینی می کنند. اما پرسش کلیدی اینجاست که هوش مصنوعی به چه نحوی این شاخص‌ها را ترکیب کرده و نتیجه را ارائه می‌دهد؟
تصویر بالا مکانیزم اصلی یک ربات معاملاتی را بازنمایی می‌کند. شاخص‌های گوناگون استفاده شده در هوش مصنوعی ربات توسط ضرایب متفاوت تقسیم‌بندی می‌شوند. این ضرایب میزان اهمیت هر شاخص را مشخص می‌کند. نتیجه ارزیابی هر یک از شاخص‌ها به دو صورت BUY یا SELL بازنمایی می‌شود. در صورتی که تحلیل صورت گرفته بر مبنای شاخص مورد نظر صعودی باشد، نتیجه، سیگنال خرید یا BUYی خواهد بود و در مقابل، اگر نتیجه ارزیابی نمودار قیمت بر مبنای شاخص مورد نظر نزولی باشد، نتیجه، سیگنال فروش یا SELL است. در نهایت مجموع BUYها و SELLها (با احتساب ضرایب) با هم مقایسه می‌شود و هر کدام مقدار بیشتری را به خود اختصاص دهد به عنوان خروجی انتخاب می‌شود. همانطور که در نمونه بالا مشاهده می‌کنید، در مقایسه ۱۰ BUY و ۹ SELL، سیگنال خرید به عنوان نتیجه این بخش حاصل شده است.

مبنای تایید نهایی:

پس از آنکه نتیجه ارزیابی مجموعه شاخص‌های تکنیکال مشخص شد، ربات چند الگوی بنیادی را به عنوان فیلتر تایید نهایی در نظر می‌گیرد. به عنوان نمونه شاخص واگرایی RSI و روند کلی قیمت، به عنوان دو فیلتر نهایی در نظر گرفته شده است. ربات‌ها می‌توانند فیلترهای بیشتری نیز در نظر بگیرند. معمولا با افزایش شاخص‌های مبنا و فیلتر‌های نهایی، دقت سیگنال‌ها در پیش‌بینی قیمت افزایش می‌‌یابد.
سیگنال تولید شده بر مبنای ارزیابی شاخص‌ها، توسط الگوهای بنیادین مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نتیجه تحت عنوان Confirm، Neutral یا Veto، بازنمایی می‌شود. در نمونه فوق، اگر الگوهای اصلی با سیگنال تولید شده همسو باشند، وضعیت Confirm رخ می‌دهد و اگر معکوس باشند، نتیجه Veto خواهد بود. در صورتی که هر دو الگو در وضعیت Confirm قرار بگیرند، سیگنال نهایی شده و توسط ربات به کاربر ارائه می‌شود.
شاید اینطور به نظر برسد که با توجه به فیلترهای مکانیزم هوش مصنوعی، تایید نهایی سیگنال کمتر رخ دهد. اما با توجه به اینکه ربات‌ها دائما (به ازای هر کندل) در حال ارزیابی حرکات قیمتی هستند و این کار در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد، می‌توانیم سیگنال‌های تایید شده متعددی را دریافت کنیم. با این وجود برخی از ربات‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فیلترهای گسترده‌تری را پوشش دهند. در چنین مکانیزم‌هایی تعداد سیگنال‌ها کاهش می‌یابد، اما دقت و احتمال موفق بودن سیگنال نیز بیشتر می‌شود.

نوع سیگنال :

ربات‌های دستیار ترید فاقد امکانی برای اعمال استراتژی‌های شخصی و تغییر پارامترهای تحلیلی است. اما با توجه به گستره شاخص‌های به کار گرفته شده در این ربات، می‌توانید سیگنال‌های معتبر و دقیقی را از آن دریافت کنید. سیگنال‌های ارائه شده توسط این ربات نقاط ورود به معامله و جهت آن را مشخص می‌کند و با نگاهی اجمالی به مجموعه سیگنال‌ها می‌توانید نرخ بازدهی بالای آن را مشاهده کنید. هرچند ربات‌های “دستیار ترید” حد سود و زیان معامله را تعیین نمی‌کنند، اما با بررسی سیگنال‌های بعدی می‌توان به این حدود پی برد. ترکیب Super Signal با دانش و تسلط شخصی معامله‌گر، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری موفق را تضمین کند.

محدوده عملکرد:

• از منظر قالب‌های زمانی، Super Signal رباتی جامع محسوب می‌شود. این ربات تمام تایم‌فریم‌های موجود را پوشش می‌دهد و معامله‌گران مختلف بسته به تنوع استراتژی‌های خود می‌توانند از آن در مشخص کردن نقاط ورود به معامله استفاده کنند. این ربات حتی در تایم‌فریم‌های زیر یک دقیقه نیز عملکرد مطلوبی دارد که بهترین امکان برای اسکالپرها محسوب می‌شود. از طرفی سیگنال‌های دقیق این ربات در تایم‌فریم‌های چند ساعته، بستر مناسبی برای معامله‌گران روزانه یا حتی بلند‌مدت است.
• نرخ بازدهی و دقت عملکرد Super Signal در مواقعی که بازار دارای روند است بهتر از وضعیت رنج (Renge) است. در مواقعی که قیمت در یک محدوده ثابت نوسان می‌کند، برد حرکات قیمتی کوتاه‌تر است و همین امر ممکن است در میزان بازدهی کل تاثیر منفی داشته باشد. اما زمانی که بازار دارای روند است، سیگنال‌های این ربات بهترین موقعیت‌های ممکن را برای کاربر مشخص می‌کند. توجه داشته باشید که انتخاب تایم‌فریم در این موضوع موثر است. در تایم‌فریم‌های بلندمدت (چند ساعته)، وضعیت رنج نیز می‌تواند بازده مناسبی را ارائه دهد. از طرفی بازار رمز ارزها در تایم‌فریم‌های کوتاه معمولا دارای روند است.
ربات دایموند بهترین عملکرد خود را در مواقعی که بازار دارای روند است نشان می‌دهد. بازدهی سیگنال‌های دایموند در مواقعی که قیمت در یک محدوده مشخص نوسان می‌کند، دقت کمتری دارد. تایم‌فریم‌های کوتاه‌مدت (کمتر از ۵ دقیقه) معمولا دارای روند هستند و به همین علت عملکرد این ربات در تایم‌فریم‌های کوتاه‌مدت موفق‌تر است.

دقت عملکرد:

استفاده از شاخص‌های تکنیکال مختلف، دقت سیگنال خروجی را افزایش می‌دهد. Super Signal با استفاده از ۵۵ شاخص و نوسان‌گر کلیدی در تحلیل الگوهای قیمت، یکی از دقیق‌ترین ربات‌های معاملاتی است. با توجه به نوسان‌های شدید و غیرقابل پیش‌بینی بازار رمز ارزها، دقت در تعیین نقاط ورود به معامله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بی شک حتی برای یک معامله‌گر حرفه‌ای نیز بررسی ۵۵ شاخص مختلف برای هر معامله، امری نا‌ممکن است. اما Super Signal در کمتر از یک ثانیه این فرآیند را انجام داده و نتیجه را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد.

تصاویر

ویدیو

سوالات متداول

در صفحه مربوط به ربات‌های رمز ارز روی گزینهٔ «فعال‌سازی» کلیک کنید و ID تریدینگ ویو خود را در فیلد مشخص شده وارد نمایید؛ سپس پرداخت را انجام دهید.

پس از فعال‌سازی ربات، چارت تریدینگ ویو خود را باز کرده و در بخش اندیکاتورها (indicators) قسمت invite-only scripts روی ربات Super Signal کلیک کنید.

تمام ربات‌های مجموعه رمز‌ارز از جمله ربات Super Signal، در تمام دستگاه‌های مجهز به اینترنت از جمله کامپیوتر، لپ‌تاپ، موبایل هوشمند، تبلت، تلویزیون هوشمند و… قابل مشاهده و استفاده هستند.

خیر، تمام ربات‌های مجموعه رمزارز روی حساب کاربری پایه و عادی تریدینگ ویو به خوبی کار می‌کنند و برای استفاده از امکانات ربات، نیازی به داشتن حساب کاربریِ پولی تریدینگ ویو نیست.

 پس از فعال‌سازی ربات Super Signal، همکاران ما در بخش پشتیبانی در کمتر از ۱۲ ساعت ربات مورد نظر را به صورت اختصاصی برای ID تریدینگ ویو که در بخش سفارش ثبت کرده بودید فعال می‌کنند. پس از فعال‌سازی ربات، نوتیفیکشن فعال‌سازی برای شما ارسال خواهد شد.

ربات Super Signal، به صورت یک اندیکاتور خصوصی VIP در بخش invite only در لیست اندیکاتورهای شما در پلتفرم تریدینگ ویو (TradingView.com) فعال می‌شود.

ربات Super Signal در تمام بازار‌های مالی از جمله رمز ارز، بورس جهانی، فارکس و هر بازار مالی که در تریدینگ ویو چارت داشته باشد قابل اجراست.

رباتSuper Signal روی تمام رمز‌ارزهای صرافی‌های مختلف و جفت ارز‌های فارکس در تمام بروکر‌ها به خوبی کار می‌کند. تنها شرط استفاده از این ربات این است که ارز مورد نظر شما در صرافی مد نظرتان در تریدینگ ویو، چارت داشته باشد.